Gdzie do dentysty?

Po alarmujących telefonach od naszych Czytelniczek, postanowiliśmy sprawdzić, które przychodnie z powiatu krasnostawskiego, mające w swojej ofercie opiekę stomatologiczną, podpisały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2022 r.

W ubiegłym tygodniu skontaktowały się z nami dwie mieszkanki Krasnegostawu. Opowiedziały podobną historię. Chciały zapisać się do dentysty, ale za wyleczenie zębów nie płacić. – Dotychczas nie było z tym wielkiego problemu, zawsze znalazł się jakiś stomatolog, który ma umowę z NFZ i pieniędzy od pacjenta nie bierze.

Okazało się, że od 1 stycznia jest inaczej. Chciałam się dostać do dentysty w Krasnymstawie, obdzwoniłam większość przychodni i wszędzie słyszałam, że teraz trzeba płacić, bo nie mają umowy z Funduszem – opowiada nam jedna z mieszkanek Krasnegostawu. O komentarz poprosiliśmy Małgorzatę Bartoszek, rzecznik prasową lubelskiego NFZ. Okazuje się, że dziś umowy z NFZ na świadczenie usług stomatologicznych mają dwie krasnostawskie przychodnie: NZOZ Kradent z ul. Okrzei 98a oraz Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna Franciszka Barwińska-Altmajer z ul. Kościuszki 3.

– 13 stycznia zamieściliśmy na naszej stronie internetowej komunikat do podmiotów leczniczych m.in. z obszarów: miasta i gminy Krasnystaw oraz gminy Żółkiewka, do zgłoszenia gotowości i chęci udzielania świadczeń ogólnostomatologicznych w ramach umowy z NFZ oraz świadczeń stomatologicznej pomocy doraźnej dla pacjentów. Będzie to podstawą do ogłoszenia uzupełniających postępowań konkursowych – informuje Bartoszek.

A oto wykaz wszystkich przychodni z powiatu krasnostawskiego mających umowy z NFZ na świadczenie usług dentystycznych: Łopiennik Nadrzeczny 101A/2 (Jolanta Sawa), Izbica, Rynek 13 a (Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Małgorzata Bobel), Tarnogóra, Krakowskie Przedmieście 169 (Ilona Cużytek), Fajsławice 107a (Renata Głazek), Fajsławice 286a (Convictor Gabinet Stomatologiczny Wiktor Wasil), Kraśniczyn, Kościuszki 19 (Arsdent NZOZ Halina Sapko), Rudnik 64 (Niepubliczny Zakład Opieki Stomatologicznej Vitadent), Siennica Różana 268 (Prywatny Gabinet Stomatologiczny Adam Krajewski), Gorzków, Nadrzeczna 1 (Milimed Michał Kyc). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here