Gdzie posadzić tysiąc drzew?

Miasto Lublin oraz Fundacja Krajobrazy zapraszają mieszkańców do wspólnego stworzenia mapy nasadzeń 1000 drzew w ramach projektu „Drzewa dla każdej dzielnicy” realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego.


Projekt zakłada posadzenie w tym roku 1000 drzew. W każdej z 25 dzielnic biorących w nim udział posadzonych zostanie co najmniej 25 drzew. Pierwsze już wiosną. To gdzie je posadzić może zaproponować każdy z lublinian, warunek wskazana lokalizacja musi należeć do miasta lub jego jednostek. Jak to zrobić? Na przykład poprzez ankietę online dostępną pod adresem: forms.gle/Qhgh5ZJ2K8HAnehe6 lub mailowo na adres: info@fundacjakrajobrazy.pl. Można też zgłosić swój wybór telefonicznie pod numerem: 517 203 777 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00) lub wysłać list na adres: Fundacja Krajobrazy, ul. Bernardyńska 15, 20-950 Lublin.

W przypadku zgłoszeń pocztowych i mailowych należy dołączyć wypełniony formularz dostępny po wpisaniu tiny.pl/rkj91 w przeglądarce internetowej. Nie trzeba wybierać gatunków drzew, wystarczy zaproponować rodzaj – liściaste czy iglaste. Każde nadesłane zgłoszenie zostanie sprawdzone pod kątem własności wskazanej działki i możliwości posadzenia na niej drzewa. Propozycje można zgłaszać do 30 kwietnia.

Realizacja projektu będzie kosztowała blisko 1 mln zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie fundacjakrajobrazy.pl. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here