Gdzie te lustra?

Z takim pytaniem – choć niedosłownie – zwraca się do Ratusza radny Marcin Magier. Jakiś czas temu wnioskował o ustawienie luster, które poprawią widoczność na kilku skrzyżowaniach, ale jak dotąd miasto nie spełniło jego prośby.


Marcin Magier (klub radnych burmistrza) to bez wątpienia najaktywniejszy członek Rady Miasta Świdnik. Nie ma tygodnia, by nie wystosował do Urzędu Miasta interpelacji. Jedna z wrześniowych dotyczyła montażu luster drogowych przy ul. Ratajczaka oraz na skrzyżowaniu ulic Czereśniowej i Widok, co zdaniem radnego i mieszkańców poprawiłoby widoczność i tym samym bezpieczeństwo.

Choć urzędnicy odpowiedzieli, że ustawienie luster jest zasadne w ślad za tym nie poszły czyny. Radny postanowił więc o tym przypomnieć.

– W nawiązaniu do odpowiedzi na interpelację z dnia 25.09.2021 r., dotyczącej instalacji lustra drogowego przy ul. Ratajczaka oraz do odpowiedzi na interpelację z dnia 17.11.2020 r., dotyczącej instalacji lustra drogowego na skrzyżowaniu ul. Widok oraz ul. Czereśniowej, ponownie wnioskuję o instalację luster drogowych w omawianych lokalizacjach. Z treści obu odpowiedzi wynikało, iż instalacja luster w zaproponowanych miejscach jest zasadna i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi, a sama instalacja możliwa będzie po opracowaniu i zatwierdzeniu zmiany stałej organizacji ruchu – napisał radny dopytując m.in. o to, jakie działania podjęto w sprawie instalacji luster.

Oficjalnej odpowiedzi na swój ponowny wniosek radny jeszcze nie otrzymał. O tym, czy tym razem jego apel będzie bardziej skuteczny, przekonamy się niebawem. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here