Gdzie zagra Start Krasnystaw?

Start Krasnystaw wciąż ma nadzieje, że w nowym sezonie zagra w czwartej lidze, mimo że zajął spadkowe miejsce. Wiadomo już, że Wisła Sandomierz przystąpi do rozgrywek III ligi, a to oznacza, iż Lewart Lubartów zostaje w czwartej lidze. Wciąż jednak pod znakiem zapytania stoi udział w rozgrywkach na czwartym froncie zespołu z bialskiej ligi okręgowej.


Piłkarze Startu Krasnystaw spadli z czwartej ligi dosłownie w ostatnim meczu, przegrywając z Kłosem Gmina Chełm 0:1, tracąc gola w 89 min. Patrząc na ich postawę w rundzie wiosennej, na degradację nie zasłużyli. Z drużyn, które grały w grupie spadkowej, zdobyli najwięcej punktów. Niestety, bardzo słaba w ich wykonaniu runda jesienna sprawiła, że Start ostatecznie znalazł się pod kreską. W kilku meczach zespół z Krasnegostawu mógł pokusić się o punkty, ale zabrakło szczęścia.

Wiosną na dwanaście spotkań Start odniósł osiem zwycięstw (w tym dwa walkowerem z Unią Hrubieszów), trzy mecze zremisował i jedno spotkanie przegrał. W zremisowanym 1:1 pojedynku u siebie z Gryfem Gmina Zamość podopieczni Marka Kwietnia nie wykorzystali rzutu karnego i kilku sytuacji sam na sam. Gdyby sięgnęli po trzy punkty, byliby dziś w czwartej lidze.

Start ma jednak nadzieje, że mimo wszystko w niej zagra. W ubiegłym tygodniu niewiele brakowało, a z III ligi wycofałaby się Wisła Sandomierz, która ma problemy finansowe. Ostatecznie Wisła przystąpi do rozgrywek. W przypadku rezygnacji z gry jej miejsce w trzeciej lidze uzupełniłby Lewart Lubartów. A to oznaczałoby pozostanie Startu w czwartej lidze.

W dalszym ciągu jednak nie wiadomo, czy do czwartej ligi awansuje którakolwiek z drużyn bialskiej klasy okręgowej. Jej mistrz Unia Żabików nie jest gotowy do gry w wyższej lidze pod względem finansowym i organizacyjnym. Grom Kąkolewnica, który zajął drugie miejsce, też niechętnie patrzy na grę w czwartej lidze. Trzeci zespół rozgrywek, Bad Boys Zastawie również nie ma większej ochoty na awans. Jeśli żadna z drużyn bialskiej okręgówki nie zdecyduje się na awans, wówczas Start Krasnystaw pozostanie w czwartej lidze. Decyzja powinna zapaść w najbliższych dniach. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here