Generał Heller zdumiał świdniczan

Szyld z literówką w nazwisku patrona stał się obiektem złośliwych komentarzy

Mylić się jest rzeczą ludzką, ale ten błąd, a dokładnie literówka na tabliczce z adresem jednego z bloków stała się tematem żartów mieszkańców Świdnika. – „Czyżbyśmy mieli w mieście nową ulicę? A jeśli tak, to kim był ten generał Heller? – drwili świdniczanie. SM w Świdniku, która zarządza nieruchomością tłumaczy, że to oczywista omyłka, która zostanie naprawiona.


„Ul. gen. Józefa Hellera” – tabliczka z takim napisem zawisła na jednym z bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku, a dokładnie na bloku nr 5 przy ul. gen. Józefa Hallera, który zapisał się na kartach polskiej historii m.in. jako dowódca tzw. Błękitnej Armii, Naczelny Dowódca wszystkich Wojsk Polskich od października 1918 roku, czy Frontu Północnego w Bitwie Warszawskiej w 1920 r., kawaler Orderów Orła Białego i Virtuti Militari.

Literówka w nazwisku generała nie umknęła uwadze świdniczan, stając się pretekstem do żartów i przytyków pod adresem zarządcy budynku.

– SM zawsze działa prężnie i z pełną kompetencją. Ludzie muszą wymienić dokumenty, bo zmienili im adres – żartowali mieszkańcy.

Pojawiły się też sugestie, że żadnego błędu tu nie ma, bo zapewne chodziło o uhonorowanie autora „Paragrafu 22”, amerykańskiego pisarza, Josepha Hellera.

Spółdzielnia tłumaczy, że osoba, która na jej zlecenie „drukowała” tabliczkę, po prostu się pomyliła.

– Niestety zostało to bezmyślnie przyczepione, ale niezwłocznie zostanie zmienione. Każdemu może się zdarzyć pomyłka; nie karzmy kogoś tylko dlatego, że zrobił literówkę. Wymiana tabliczki nie będzie wiązać się z żadnymi dodatkowymi kosztami – usłyszeliśmy w SM w Świdniku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here