Gimnazjalni mistrzowie

Uczniowie z „trójki” znowu pokazali klasę. Właśnie się okazało, że przywieźli do Świdnika aż 25 tytułów laureata w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych.
Uczniowie ze Świdnika już od lat odnoszą sukcesy w wojewódzkich konkursach. Zresztą do startu w olimpiadach przedmiotowych przygotowują się przez wiele miesięcy. W tym roku okazało się, że na poziomie gimnazjalnym zdobyli aż 25 tytułów laureatów. Wszystkie trafiły do „trójki”.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni. To wielki sukces naszych uczniów, ale również nauczycieli, którzy często poświęcają swój czas po zajęciach, żeby pracować z olimpijczykami – mówi Tomasz Szydło, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.
Warto również dodać, że 25 tytułów to nie jest rekord świdnickiej „trójki”. W minionym roku wśród gimnazjalistów było 31 laureatów. – To prawda, ale szkoła to przecież nie fabryka. Na wyniki w konkursach przedmiotowych składa się wiele czynników. Mnóstwo zależy od pracy, ale również od zdolności i chęci uczniów – mówi Tomasz Szydło.
Szef Zespołu Szkół nr 2 przyznaje, że placówka ma już wypracowany system pracy z uczniami zdolnymi. Docenia nie tylko talenty naukowe, ale również w innych dziedzinach.
– Każdy uczeń może odnieść sukces w tej dyscyplinie, która go szczególnie interesuje. Najważniejsze, żeby jego zdolności odkryć i rozwinąć – mówi Tomasz Szydło. – Staramy się pracować pod tym kątem ze wszystkimi uczniami i nagradzać sukcesy w każdej dziedzinie.
Wśród świdnickich olimpijczyków nie zabrakło również uczniów, którzy zdobyli więcej niż jeden tytuł. Mateusz Malinowski został czterokrotnym laureatem, dodatkowo w konkursie z matematyki zdobył I miejsce w województwie. O jeden tytuł mniej zanotowała na swoim koncie Zuzanna Witczak.

Co roku na liście olimpijczyków znajdowali się również uczniowie Gimnazjum nr 1. W 2016 wrócili do Świdnika z 5 tytułami. W tym roku również walczyli o laury na etapie wojewódzkim, ale rywalizację zakończyli jako finaliści konkursów przedmiotowych. (kal)

Gimnazjalni laureaci:

Konkurs z biologii: Gimnazjum nr 3: Aleksandra Wawszczak (klasa 3, II wynik w województwie)
Konkurs z fizyki: Gimnazjum nr 3: Zuzanna Witczak (3 klasa), Mateusz Malinowski (3 klasa, III wynik w województwie)
Konkurs z chemii: Gimnazjum nr 3: Mateusz Malinowski (3 klasa)
Konkurs z historii: Gimnazjum nr 3: Adrian Kopeć (3 klasa),
Konkurs z matematyki: Gimnazjum nr 3: Michał Mazuryk (3 klasa), Maciej Szpetmański (3 klasa), Zuzanna Witczak (3 klasa, II wynik w województwie), Mateusz Malinowski (3 klasa, I miejsce w województwie)
Konkurs ortograficzny: Gimnazjum nr 3: Aleksandra Giza (klasa 2)
Konkurs z języka polskiego: Gimnazjum nr 3: Aleksandra Wawszczak (klasa 3), Hanna Kot (klasa 3), Agata Kołtun (klasa 2, III wynik w województwie),
Konkurs z geografii: Gimnazjum nr 3: Zuzanna Witczak (klasa 3), Mateusz Malinowski (klasa 3),
Konkurs z języka angielskiego: Gimnazjum nr 3: Kacper Śliwa (klasa 2), Bartosz Olszewski (klasa 3), Dawid Grzegorczyk (klasa 3), Aleksandra Giza (klasa 2), Weronika Kopniak (klasa 3), Filip Ciołek (klasa 2), Wiktor Gumieniak (klasa 3, III wynik w województwie)
Konkurs z języka hiszpańskiego: Gimnazjum nr 3: Natalia Drobik (klasa 2), Olga Pleszczyńska (klasa 3, III wynik w województwie)