Gładkie zwycięstwo na inaugurację

ARKA/TEMPO CHEŁM – IŁ CAPITAL HURAGAN WOŁOMIN 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)

ARKA/TEMPO: Misztal, Czarnecki, Sterna, Krikun, Czado, Giza, libero Cabaj, na zmianę wchodził Rejowski.

W minioną sobotę rozgrywki zainaugurowali siatkarze II ligi. Arka/Tempo Chełm, grająca w grupie drugiej z drużynami m.in. z Mazowsza, Podlasia i Łódzkiego, na początek odprawiła z kwitkiem zespół Huraganu Wołomin, z którym tydzień wcześniej rywalizowała z turnieju w Starych Babicach. Zespół trenera Sławomira Czarneckiego pokazał dobrą siatkówkę, potwierdzając swoje wysokie aspiracje.

– Z niepokojem oczekiwaliśmy na ten pierwszy mecz, biorąc pod uwagę plany, jakie mamy na ten nowy sezon. Zawsze jest jakaś nerwowość po długim okresie przygotowawczym, nie mogliśmy się doczekać inauguracji – mówił po spotkaniu trener Czarnecki.

Początek meczu nie zapowiadał tak łatwego sukcesu gospodarzy. Arka/Tempo dała się zaskoczyć mocną zagrywką i Huragan, przy serwisie rozgrywającego Piotra Milewskiego, wyszedł na prowadzenie 7:2. – Straciliśmy aż trzy punkty przez złe przyjęcie zagrywki, ale cieszy fakt, że szybko potrafiliśmy odwrócić losy meczu – podkreśla szkoleniowiec Arki/Tempo.

Gospodarze zrewanżowali się tym samym i mocną zagrywką Olega Krikuna oraz Błażeja Czarneckiego nie tylko odrobili straty, ale też wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrze w ataku grał Krikun, którego zawodnicy gości w pierwszej secie nie mogli zatrzymać. Kilka punktów dorzucili Giza, Czarnecki i Sterna. Arka/Tempo systematycznie powiększała przewagę, wygrywając partię do 16.

W drugiej odsłonie siatkarze z Chełma prowadzili od początku do końca. Dobra mocna zagrywka, po której rywal miał problem z rozegraniem własnego ataku, była kluczem do wygranej. Huragan w końcówce seta zmniejszył straty, ale nie był w stanie odrobić kilkupunktowej przewagi Arki/Tempo.

Na początku trzeciego seta, podobnie jak w pierwszym, goście wyszli na prowadzenie, lecz zawodnicy z Chełma szybko zniwelowali straty i kontrolowali przebieg tej partii. – Pokazaliśmy swoją siłę, na czym zamierzamy bazować, czyli dobrym przyjęciu i mocnej zagrywce. Dobry mecz naszego lidera w ataku, Olega Krikuna, który wywalczył najwięcej punktów dla drużyny i został najlepszym zawodnikiem spotkania – powiedział trener Czarnecki.

W drugiej kolejce siatkarze Arki/Tempo również w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie zagrają ze Spartą Grodzisk Mazowiecki, rywalem teoretycznie silniejszym od Huraganu, w barwach którego występuje były reprezentant kraju, Zbigniew Bartman. Początek tego starcia w sobotę 9 października o godz. 18.00.

Oto wyniki pozostałych spotkań 1. kolejki II ligi siatkarzy, grupy II: Sparta Grodzisk Mazowiecki – BAS Białystok 0:3 (22:25, 22:25, 20:25), Camper Wyszków – Bzura Ozorków 3:2 (23:25, 25:15, 25:19, 25:27, 15:7), Metro Warszawa – KKS Enea Kozienice 3:2 (25:22, 27:25, 25:27, 19:25, 15:12), MOS Wola Warszawa – Lotnik Łęczyca 3:1 (25:17, 25:23, 19:25, 25:20), Centrum Augustów – Trójka Międzyrzec Podlaski 3:2 (19:25, 26:24, 23:25, 25:21, 15:8). (d)