Głosowanie czas zacząć

W poniedziałek, 20 września, rusza głosowanie w kolejnej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 31 propozycji. Te z nich, które zbiorą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku.


Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono łącznie 42 projekty. Spośród nich 31 pozytywnie przeszło weryfikację i tym samym zakwalifikowało się do głosowania. A to rusza 20 września.

Głosować można na dwa sposoby: tradycyjnie, na papierowej karcie, w Urzędzie Miasta (ul. Wyspiańskiego 27) lub Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej (ul. Niepodległości 13), w godzinach pracy obu instytucji, albo elektronicznie, za pomocą systemu na stronie internetowej Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Prawo do glosowania mają mieszkańcy Świdnika, którzy ukończyli 13 rok życia. Jednak w przypadku, gdy głosującym jest osoba małoletnia, do karty do głosowania należy dołączyć zgodę rodzica (opiekuna prawnego), którą można pobrać na stronie internetowej BO. Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko raz. Za pomocą znaku „x” mieszkańcy dokonują wyboru maksymalnie 3 projektów. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego projektu, albo zaznaczy więcej niż 3, jego głos zostanie potraktowany jako nieważny. Głosowanie potrwa do 4 października, a jego wyniki poznamy najpóźniej 13 października. Podobnie jak w latach ubiegłych, na realizację Budżetu Obywatelskiego Urząd Miasta Świdnik planuje przeznaczyć 1 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here