Głosowanie tylko do środy

Już tylko do środy (28 października) mieszkańcy Lublina mogą głosować na projekty VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na liście jest ich 91, w tym 35 projektów ogólnomiejskich oraz 56 dzielnicowych. Łącznie do wydania jest ponad 12 milionów złotych.


W tym roku głosujemy na dwa projekty ogólnomiejskie i dwa dzielnicowe. Głosowanie zakończy się już w środę, 28 października. Podobnie jak w minionych latach głosować można na dwa sposoby: elektronicznie i tradycyjnie. Aby oddać głos w formie elektronicznej trzeba wejść na stronę internetową obywatelski.lublin.eu, a następnie potwierdzić oddany głos hasłem otrzymanym na telefon komórkowy. W przypadku osób nieletnich konieczna jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego. – Ze względów epidemicznych prosimy o wybór elektronicznej formy głosowania – apeluje Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.

Głos można też oddać na formularzu papierowym. – Kartę do głosowania należy osobiście przekazać pracownikowi w punkcie głosowania. Dla wygody mieszkańców, punkty te zlokalizowane są w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz w niektórych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej – tłumaczy Boguta.

Wyznaczone zostały również tymczasowe punkty mobilne. – Przypominamy o konieczności posiadania ze sobą podczas głosowania dokumentu tożsamości. Prosimy nie przynosić kart zebranych od innych osób, gdyż nie będą one przyjmowane – zapowiadają urzędnicy.

Informacje o aktualnej liście miejsc do głosowania można uzyskać pisząc na adres mailowy obywatelski@lublin.eu lub dzwoniąc pod nr telefonu 81 466 25 50. Wykaz jest też dostępny na stronie lublin.eu. Z kolei szczegółową listę projektów można znaleźć pod adresem lublin.budzet-obywatelski.eu/projekty. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here