Głupie żarty sieją strach

W ubiegły wtorek, przed południem świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o niepokojącym e-mailu, który dotarł do miejskiego Przedszkola nr 3. Jego nadawca twierdził, że w placówce podłożony został ładunek z trującym gazem, który zostanie rozpylony. Podobne wiadomości otrzymały także inne przedszkola w mieście.

Około godz. 11.30 dyrekcja Przedszkola nr 3 w Świdniku zgłosiła policjantom, że na skrzynkę e-mailową placówki przyszła wiadomość o podłożeniu trującego gazu, który zostanie rozpylony. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Nieco później o e-mailu o podobnej treści poinformowało mundurowych Przedszkole nr 7 oraz niepubliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek i przyjaciele”, które działa pod dwoma adresami.

– Wszystkie placówki zostały sprawdzone przez naszego pracownika przeszkolonego pod kątem sapersko-minerskim. W żadnym z nich nie ujawniono nic podejrzanego. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli e-maile i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. W przypadku przedszkola nr 7 decyzją dyrektora 103 dzieci i 27 pracowników zostało ewakuowanych. Wiadomości zostały wysłane kaskadowo, więc ich wiarygodność można było ocenić jako niską ale każdorazowo sprawdzamy takie zgłoszenia – mówi asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku.

To już nie pierwsza taka sytuacja w naszym mieście. E-maile o ładunku chemicznym dotarły do kilku miejskich przedszkoli na początku roku szkolnego oraz w styczniu. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here