Gmach coraz bliżej miasta

Negocjacje między wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem a prezydentem Chełma Jakubem Banaszkiem, w sprawie przekazania miastu zabytkowego budynku gmachu przy pl. Niepodległości, podobno zmierzają ku końcowi. Wiele wskazuje na to, że prezydent dopnie swego…


Tuż po objęciu fotela prezydenta Chełma Jakub Banaszek rozpoczął starania o przejęcie przez miasto budynku gmachu przy pl. Niepodległości. Po rozmowach z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem ogłosił, że szanse na to, by obiekt zasilił majątek miasta, są bardzo duże. Okazuje się, że negocjacje zbliżają się ku końcowi. Jak poinformował na konferencji prasowej wiceprezydent Artur Juszczak, do rozstrzygnięcia pozostaje tylko jedna kwestia. Chodzi o podatek VAT.

Wojewoda rzekomo jest skłonny przekazać miastu budynek, ale mieszcząca się w nim delegatura Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w przyszłości ma korzystać z pomieszczeń bezpłatnie. Strony nie wiedzą jednak, czy przy nieodpłatnym najmie przepisy nakazują naliczać podatek VAT, a jeśli tak, to kto miałby go zapłacić. LUW płaciłby tylko za media. – W zasadzie czekamy tylko na wyjaśnienie tej sprawy i gdy je dostaniemy, będziemy mogli finalizować rozmowy – stwierdził A. Juszczak. (s)