Gmina Krasnystaw chwali się inwestycjami

Władze gminy Krasnystaw podsumowały inwestycje zrealizowane w 2018 r. To m.in. istalacja kolektorów słonecznych, termomodernizacja wielu obiektów, czy budowa mostu w Stężycy Nadwieprzańskiej.

Największą inwestycją realizowaną obecnie przez gminę Krasnystaw jest „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej”. W tym roku w jej ramach wykonano termomodernizację Punktu Przedszkolnego w Stężycy Kolonii i SP w Siennicy Nadolnej. Prace pochłonęły 4,1 mln zł. W przyszłym roku termomodernizacja obejmie: SP w Jaślikowie, SP w Krupem oraz Zespół nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie.

– Dzięki realizacji projektu zmniejszeniu ulegnie zapotrzebowanie na energię cieplną zużywaną na cele grzewcze, poprawi się efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej i wzrośnie komfort ich użytkowania. Poprawi się standard świadczenia usług edukacyjnych i społecznych. Nastąpi wzrost bezpieczeństwa energetycznego oraz osiągnięty zostanie efekt ekologiczny, ograniczone zostanie zużycie surowców konwencjonalnych, których spalanie powoduje emisję zanieczyszczeń do powietrza i efekt cieplarniany – czytamy na stronie gminy. Całkowita wartość projektu to 7,7 mln zł, w tym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 4,2 mln zł.

Druga duża inwestycja zrealizowana w tym roku to „Odnawialne źródła energii w gminie Krasnystaw”. W ramach projektu wykonano 415 sztuk instalacji kolektorów słonecznych do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Prace pochłonęły 4,6 mln zł, dofinansowanie z EFRR 3,2 mln zł.

Nie zabrakło inwestycji drogowych. Za 1,5 mln zł gmina Krasnystaw przebudowała drogę i most na rzece Wieprz w Stężycy Nadwieprzańskiej (dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 783 tys. zł), a za 239 tys. zł przebudowano drogę dojazdową do gruntów rolnych w Stężycy Kolonii (dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego – 90 tys. zł). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here