Gmina Krasnystaw na Ukrainie

W dniach 23-25 października delegacja gminy Krasnystaw, na czele z wójt Edytą Gajowiak-Powroźnik i przewodniczącym rady gminy Krzysztofem Golcem, udała się z wizytą do gminy Zimno w rejonie włodzimierskim na Ukrainie.

Program wizyty był obszerny, a rozpoczął się spotkaniem w urzędzie gminy Zimno z jej wójtem Wiaczesławem Katolikiem oraz wójtem Smidyna Oksaną Picyk. Rozmawiano o różnych dziedzinach życia społecznego w Polsce i na Ukrainie, organizacji pracy miejscowego samorządu, zrealizowanych projektów. Przedstawiciele delegacji gminy Krasnystaw zapoznali się również z ustrojem państwa ukraińskiego oraz podziałem kompetencji pomiędzy różne szczeble administracji.

Podczas wyjazdu zwiedzano też m.in. lokalne szkoły, straż pożarną, DPS, czy przedsiębiorstwo „Mikroklimat”. Członkowie delegacji wzięli również udział w obchodach jubileuszu 30-lecia szkoły w Zimnem.

Wyjazd nie wszystkim się spodobał. Radny Andrzej Bąk tak skomentował go na swoim profilu facebookowym: – Tak się zastanawiam, według jakiegoż to klucza Pani Wójt spersonalizowała skład delegacji?

Z samego Małochwieja Dużego CZTERY osoby!!! Kierownicy referatów, przewodniczący RG – rozumiem!! Co do pozostałych nie mam pojęcia, ale pewnie jakieś wytłumaczenie logiczne jest, jedynie ja nie „rozbieram” (jak zwykle?) – napisał radny. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here