Gmina odśnieżała u przewodniczącego

Mieszkańców wsi Felicjan zirytował fakt, że gminna koparka odśnieżała prywatną posesję przewodniczącego rady gminy Gorzków. – Czy my też możemy liczyć na taką pomoc? – pytają.

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji dotarł list, którego autorami są mieszkańcy wsi Felicjan w gminie Gorzków. Twierdzą oni, że 13 lutego w godzinach 16.30-17.30 pod domem przewodniczącego rady gminy Konstantego Nieściora zauważyli koparkę należącą do gminy Gorzków, która odśnieżyła prywatną posesję przewodniczącego. – Czy my też możemy liczyć na pomoc gminnych pracowników i sprzętu w odśnieżaniu swoich posesji? – zastanawiają się autorzy listu.

Marek Kasprzak, wójt gminy Gorzków, poinformował nas, że gmina odśnieża drogi gminne według ustalonej hierarchii tych dróg. – Ale zdarzyły się też odśnieżania dróg do posesji, mieliśmy kilka takich przypadków w gminie Gorzków – potwierdza wójt i zapewnia, że zawsze obywało się to na uzasadniony wniosek danego mieszkańca. – Przypadek przewodniczącego był umotywowany i nieodosobniony, chociaż z oczywistych względów nie należy takich praktyk rozwijać – podkreśla Kasprzak. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here