Gołębie niezgody

Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę, z której sprawca strzelał do ptaków

Denerwowały, zanieczyszczały posesję oraz auta klientów, więc postanowił zrobić z nimi „porządek”. Teraz za strzelanie do gołębi sąsiada mieszkańcowi Świdnika grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się mieszkaniec miasta, który złożył zawiadomienie o przestępstwie, którego dopuścić się miał jego sąsiad. Świdniczanin na swojej działce hoduje ponad 50 gołębi, co nie podoba się sąsiadowi. Dlatego ten, kiedy ptaki przylatują na jego posesję i siadają na dachu stodoły, strzela do nich śrutem z wiatrówki.

– Kilkanaście gołębi zostało rannych, a jeden śmiertelnie postrzelony. Mężczyzna tłumaczy, że prowadzi warsztat samochodowy, a gołębie zanieczyszczają mu samochody klientów oraz teren całej posesji – mówi mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku.
Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę, z której strzelano do ptaków i wszczęli dochodzenie z tytułu art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. W myśl tych przepisów za zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. (w)