Golec zastąpił Szeniaka

Krzysztof Golec został nowym przewodniczącym rady gminy Krasnystaw. Zastąpił Leszka Szeniaka, który funkcję tę sprawował w sumie 21 lat.

Miesiąc temu Leszek Szeniak, ówczesny przewodniczący rady gminy Krasnystaw, ogłosił na sesji, że rezygnuje z pełnionej funkcji. Jako powód podał sprawy osobiste. W ubiegłym tygodniu radni wybrali nowego przewodniczącego, którym został Krzysztof Golec, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Barczuka.

Jego kandydaturę poparli wszyscy obecni na sesji radni. Co prawda ustępujący przewodniczący zgłosił kontrkandydata – Mirosława Berbecia, ale ten nie wyraził zgody na kandydowanie.

K. Golec ma 41 lat i prowadzi gospodarstwo rolne. Jest sołtysem Jaślikowa. – Dziękuję za okazane zaufanie – mówił na sesji nowy przewodniczący. – Nie ukrywam jednak, że trudno będzie zastąpić tak doskonałego przewodniczącego, jakim był pan Szeniak.

Ustępujący przewodniczący odebrał podziękowania m.in. od sekretarza gminy Krasnystaw Krzysztofa Gałana. – Jako radny przepracował pan dla gminy 25 lat, przez 21 lat był pan przewodniczącym rady.

Mieszkańcy gminy, pracownicy urzędu zawsze mogli liczyć na pana pomoc. To m.in. dzięki pana zaangażowaniu powstało wiele dróg, świetlic, boisko czy chodniki na terenie gminy. Dziękujemy – stwierdził Gałan. (kg)