Gorąco wokół kolejowej linii

Radny Andrzej Bąk zarzucił brak profesjonalizmu wójt gminy Krasnystaw Edycie Gajowiak-Powroźnik. Chodzi o planowaną modernizację linii kolejowej w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wójt odpiera zarzuty i przekonuje, że wciąż nie wiadomo, jaki będzie ostateczny przebieg linii.

– Działając w imieniu własnym i mieszkańców wsi Małochwiej Mały, a także, jak wynika z moich rozmów, znacznie szerszego grona osób z terenu naszej gminy i okolic, zwracam się z niniejszą interpelacją – rozpoczął swoje wystąpienie na ostatniej sesji rady gminy Krasnystaw radny Andrzej Bąk. – Celem jest zobligowanie pani oraz podległych pani referatów do podjęcia niezwłocznych, rzeczowych i wymiernych działań w kierunku ustalenia stanu faktycznego przebiegu, modernizacji czy też budowy nowej linii kolejowej biegnącej przez teren naszej gminy – dodał Bąk.

Według radnego wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik nie kontroluje sytuacji. Bąk stwierdził, że spotkanie z przedstawicielami Centralnego Portu Komunikacyjnego „było farsą”. – Ośmieszyło nie tylko samych przedstawicieli. Ukazało, że temat, który podnoszę praktycznie od początku kadencji, jest przez panią ignorowany lub prowadzony w sposób nieprofesjonalny – kontynuował radny. Bąk dodał, że na podstawie działań podjętych przez PKP i CKP można wnioskować, że to, czego mieszkańcy gminy obawiali się, czyli budowa linii kolejowej połączonej z zamykaniem przejazdów kolejowych bez konsultacji społecznych, już się dzieje.

– PKP już realizuje swoją wizję, np. linię teleinformatyczną wzdłuż torów, przejazd przez Małochwiej Duży oraz przebudowę wiaduktu nad rzeką Wojsławką. Andrzej Bąk opowiedział też na sesji o nietypowym zdarzeniu, do jakiego doszło na spotkaniu z przedstawicielem CPK. – Zapytałem go o konkrety, jak ma przebiegać linia kolejowa przez Małochwiej, ale nie usłyszałem żadnej odpowiedzi. Sarkastycznie wyznaczyłem więc przebieg linii na mapie m.in. przez środek mojego domu i domu pani wójt. Powtarzam jednak, że był to sarkazm – powiedział Bąk.

Wójt Gajowiak-Powroźnik zapewniła po raz kolejny, że ostateczny przebieg linii kolejowej w ramach CPK wciąż nie jest znany. – Konsultacje w tej sprawie dopiero się odbędą – poinformowała. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here