Gorsza strona świąt

Jako dość spokojny i bezpieczny oceniają okres tegorocznych świąt policjanci świdnickiej drogówki, choć oczywiście nie obyło się bez zatrzymanych pijanych kierowców i kolizji.


Do najbardziej groźnie wyglądającej doszło w Boże Narodzenie na drodze ekspresowej S12/17 przy węźle Zadębie. Jadący mitsubishi ulicą Metalurgiczną w stronę Świdnika 36-letni mieszkaniec Lublina z dużym impetem najechał na tył jadącego w tym samym kierunku opla. Kierująca oplem 34-latnia mieszkanka gminy Mełgiew trafiła do szpitala. Na szczęście badania wykazały, że nie odniosła poważniejszych obrażeń.

– Kierujący mitsubishi miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się poruszał nie miał badań technicznych. Teraz sprawą 36-latka zajmie się sąd – informuje asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i grzywna za spowodowanie kolizji oraz pozostałe wykroczenia. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here