Gorszył w galerii

Mieszkanki Świdnika w internecie ostrzegają się przed młodym mężczyzną, który nieobyczajnie zachowywał się w Galerii Venus. Policja przypomina, że każda osoba, która doświadczyła takiego zachowania, ma prawo to zgłosić.


– „Uwaga! Dziś (tj. 4 grudnia) w godzinach między 14 a 15, po Galerii Venus błąkał się chłopak (na oko 20-25 lat), ubrany w niebieską kurtkę i czarne dresy. Kręcił się za młodymi dziewczynami i dotykał się po kroczu. Uważajcie, nie jest to miłe przeżycie” – napisała na Spotted: Świdnik jedna z mieszkanek miasta.
W swoim wpisie kobieta zaapelowała do innych pań, aby nie bały się i nie wstydziły zgłaszać takich zajść. – „Powiadamiajcie obsługę sklepów i ochronę. Jest to obrzydliwe i obleśne zachowanie, które należy zgłaszać” – czytamy w poście.
Do świdnickiej komendy policji, póki co, nie zgłoszono podobnych zajść. – Nie wpłynęło żadne zawiadomienie w tej sprawie – informuje mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku i przypomina, że podobne incydenty mogą być ścigane w oparciu o art. 140 Kodeksu wykroczeń, który mówi, że kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, więzienia, grzywny (do 1,5 tys. zł) oraz paragraf 1 art. 51 KW. W jego myśl, gdy ktoś krzykiem, hałasem lub innym wybrykiem (…) wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. (w)