Goście z Pomorza w Boniewie

16 maja gminę Fajsławice odwiedziła Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka z Władysławowa, która przyjechała w ramach projektu promocji produktów lokalnych i tradycyjnych.


42-osobowej grupie przewodniczyła prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos, a także prezes Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus Dorota Sawa. Spotkanie odbyło się w nowo powstałym centrum promocji produktu lokalnego targowiska gminnego „Mój Rynek”, znajdującego się w byłym budynku szkoły w Boniewie. Gości powitał wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz, a dalszą część spotkania poprowadziła prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice Feliksa Gorzkowska.

– Podczas wizyty odbyły się warsztaty zielarskie, dzięki którym uczestnicy nie tylko zapoznali się z uprawianymi na terenie naszej gminy ziołami, ale mogli samodzielnie skomponować różne mieszanki ziół do potraw np. do pizzy, drobiu, grilla czy masła – mówi Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice.

– W miłej i przyjaznej atmosferze goście mogli spróbować smacznych placków, chleba z masłem czosnkowym i syropu z pokrzywy. Zadowoleni odjeżdżali z obietnicą ponownych odwiedzin – dodaje. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here