Gotowi na podniebne show?

Za niespełna dwa tygodnie, 9 i 10 czerwca, niebo nad Świdnikiem stanie się areną lotniczych akrobacji, a teren trawiastego lotniska – miejscem prezentacji latających maszyn i lotniczego pikniku – to wszystko za sprawą I świdnickiego Air Festiwalu. Jak zapowiadają organizatorzy, widzowie mogą liczyć na pokazy samolotów, śmigłowców i… wielki rozmach. A my mamy dla naszych Czytelników wejściówki na tę imprezę.


Jak zapowiadają organizatorzy – Urząd Miasta Świdnik i MOK w Świdniku – podczas I Air Festiwalu w Świdniku zobaczymy najlepszych pilotów akrobacyjnych i formacje. Wystąpią: zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, zespół akrobacyjny Orlik, 3AT3, Cellfast Flying Team, 57 – my Team. Widzowie zobaczą także Artura Kielaka, wielokrotnego mistrza Polski w akrobacji samolotowej oraz najszybszego polskiego pilota – Łukasz Czepielę. Wystąpi on w Świdniku solo, ale także w duecie z Marią Muś, pilotką śmigłowca akrobacyjnego. Zaprezentuje się także duet Wojciech Gawroński i Janusz Gąsienica oraz Marek Choim, członek kadry narodowej akrobacji samolotowej w klasie advanced oraz „Flying Bulls” z drużyny „Red Bulla”. W pokazach wezmą udział również samoloty ze świdnickiego aeroklubu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz firmy Navcom.

Bilety (10 zł – normalne, 5 zł – ulgowe za jeden dzień pokazów) na I świdnicki Air Festiwal będzie można kupić 9 i 10 czerwca, przed wejściem na teren imprezy, ale organizatorzy zachęcają, by oszczędzić sobie stanie w kolejce i zapatrzyć się w wejściówki już teraz. Stacjonarnie bilety można kupić w kasie świdnickiego Kina „Lot” (al. Lotników Polskich 24; w godz. 14-20) a przez internet na oficjalnej stronie festiwalu (air-festival.swidnik.pl/strefa-widza/bilety) oraz stronie biletyna.pl.

Dla naszych czytelników mamy 5 podwójnych wejściówek na tę imprezę. Otrzymają je osoby, które w środę, 30 maja, punktualnie o godz. 12 wyślą smsa ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz dopiskiem „bilety” pod numer tel. 691 170 170. (w)