Gotowi na wybory

Dofinansowanie do zabiegów in vitro, szybka budowa dróg i finansowe wsparcie dla świdnickich rodzin – to tylko niektóre z propozycji programu wyborczego Świdnik Wspólna Sprawa. Stowarzyszenie właśnie zarejestrowało swój komitet.


W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki wydał rozporządzenie w sprawie terminu wyborów samorządowych. Wiadomo już, że odbędą się one 21 października.

W tym samym dniu, gdy poznaliśmy datę wyborów, stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa – jako pierwsze w województwie – zarejestrowało w Biurze Wyborczym w Lublinie swój komitet

– Działamy sprawnie – mówi Jakub Osina, lider ŚWS i pełnomocnik komitetu. – Jesteśmy dobrze przygotowani do wyborów i nie zamierzamy tracić dużo czasu na biurokrację. Wolimy poświęcić go na rozmowy z mieszkańcami. Listy kandydatów mamy w 90 proc. ukończone. Dogrywamy jeszcze sprawy związane z miejscem na nich i okręgami.

Tego, kto będzie kandydatem ŚWS na burmistrza, Osina na razie nie zdradza. Jego nazwisko ogłoszone ma zostać niebawem.

Rejestrując komitet, ŚWS rozpoczyna swoją kampanię wyborczą. Jak zapowiadają członkowie stowarzyszenia, ma być pozytywna i merytoryczna.

„Obiecujemy do minimum ograniczyć ilość ulotek i różnego rodzaju druków, które przed każdymi wyborami zaśmiecają klatki schodowe i skrzynki pocztowe. Mamy nadzieję, że wsparcie, jakiego nam udzielicie, pozwoli na odmianę oblicza Świdnika i jeszcze lepszy rozwój powiatu świdnickiego. Przedstawimy konkretne, przeliczone, skonsultowane zarówno wewnątrz naszego stowarzyszenia, jak i podczas licznych rozmów z mieszkańcami, propozycje programowe” – czytamy na stronie ŚWŚ na Facebooku.

Pierwszą z tych propozycji był ogłoszony już kilka miesięcy temu miejski program in vitro oraz program szybkiej budowy dróg gruntowych.

– W naszym programie mamy też ciekawą propozycję dla świdnickich rodzin. Będzie to wsparcie finansowe, która będzie łączyło się z pewną zachętą do tego, aby poziom szkół w Świdniku i poziom naszych dzieci, które się w nich uczą, rósł – mówi Osina.

Szczegóły tego projektu mają zostać ogłoszone w pierwszych dniach września. (w)