Grad medali młodych zapaśniczek

W Lublinie zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet. Ponad 100 zawodniczek rywalizowało o medale w grupie młodziczek i juniorek. Na lubelskich matach oprócz klubów z województwa lubelskiego na starcie stanęły dwa kluby z województwa świętokrzyskiego (Znicz Podzamcze i Guliwer Kielce) i jeden z województwa mazowieckiego (Olimpijczyk Radom). Zapaśniczki Cementu Gryf do Chełma wróciły z 16 medalami i pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w grupie juniorek w klasyfikacji klubowej.

Srebrny medal w grupie młodziczek zdobyła Nikola Silniewicz (SP Okszów), a brązowe krążki wywalczyły: Karolina Mękal, Julia Łobaczuk (obie SP Okszów), Zuzanna Ciejak (SP nr 11 w Chełmie), Hanna Pokuta i Sylwia Kępińska (obie NSP Arka w Chełmie) oraz Oliwia Ożarowska (ZSP nr 3 w Chełmie).

W grupie juniorek złote medale wywalczyły: Marta Gajowniczek (SP nr 1 w Chełmie), Olha Padoshyk (PWSZ Chełm), Katarzyna Jargieła, Wioleta Giers (obie ZSEiM Chełm), Urszula Piotrowska (IV LO Chełm). Po srebro sięgnęły Anastasia Lebiedieva oraz Monika Białach (IV LO Chełm), a po brąz Nikola Skórska (ZSBiG Chełm) i Weronika Podolak (SP nr 1 Chełm). Punktowane miejsca zajęły Roksana Sawicka (SP Ruda Huta) – piąte i Julia Kiełbus (SP Okszów) – siódme.

Trenerami chełmskich medalistek są: Dariusz Kucharski, Igor Lobas, Andrzej Gruszkowski, Alicja Piersa i Mirosław Czwaliński.(r)