Grając w nogę, można złamać nogę

O zabezpieczenie środków finansowych na przebudowę infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego (ul. Nałkowskich) apeluje Piotr Choduń z klubu radnych Krzysztofa Żuka. Znajdujące się tam boisko jest zamknięte ze względu na ubytki nawierzchni.


– W imieniu społeczności szkolnej oraz mieszkańców Wrotkowa proszę o zabezpieczenie środków finansowych na przebudowę istniejącej infrastruktury sportowej – pisze radny Choduń w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka. – Mając na względzie długi okres oczekiwania na remont obecnych obiektów sportowych, jak również trudności finansowe, z którymi boryka się nasze miasto, uważam, że modernizacja boiska jest rozsądnym rozwiązaniem, które umożliwi wybrnięcie z obecnego impasu – dodaje Piotr Choduń. Prezydent jeszcze nie odniósł się do jego interpelacji.

Szacunkowy koszt przebudowy boiska do piłki nożnej wraz z boiskiem do koszykówki wynosiłby aż 5 milionów złotych. Taką kwotę podał niedawno Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Szymczyk poinformował też, że przebudowa mogłaby zostać wykonana w tzw. trybie zaprojektuj i wybuduj. Aktualizacji wymagałaby jeszcze dokumentacja projektowa.

Boisko przy SP nr 30 jest zamknięte ze względu na ubytki nawierzchni. – Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są w wewnętrznych obiektach, w sali gimnastycznej oraz na basenie – wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here