Grał Puchar Polski

Chełmianka Chełm, Start Krasnystaw, Sparta Rejowiec Fabryczny i Unia Rejowiec – to drużyny, które zagrają w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego. O finał Start zmierzy się z Chełmianką, zaś Unia zagra ze Spartą.


Chełmianka awansowała bez gry, bo jej rywal – Włodawianka, z powodów kadrowych, wycofał się z pucharowej batalii. Start Krasnystaw rozbił Unię Białopole 7:0, a na listę strzelców wpisywali się: Radosław Lenard i Aliba Lando po dwa razy oraz Dawid Sołdecki, Daniel Chariasz i Kryspin Florek po razie. Pierwszy z nich wykorzystał jedenastkę.

Sparta Rejowiec Fabryczny poradziła sobie w rzutach karnych z Kłosem Gmina Chełm. Zespół z Rożdżałowa prowadził 2:0, ale Sparta odrobiła straty, zdobywając gola na 2:2 w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Na gole Dominika Dąbrowskiego i Pawła Mazura dla Kłosa odpowiedzieli Kornel Kwiatosz z rzutu karnego i Przemysław Jasiński. W konkursie karnych bramki dla Sparty zdobyli: Patryk Ponurek, Jakub Martyn, Alaksei Piatrenka i Paweł Figura. W drużynie Kłosa decydującej jedenastki nie wykorzystał Filip Kuźmiński.

Również po serii rzutów karnych awans uzyskała Unia Rejowiec, która zremisowała 1:1 w Izbicy z Ruchem, lecz w konkursie jedenastek okazała się lepsza o jedno trafienie. Gola dla Ruchu strzelił Adrian Zaprawa, natomiast dla Unii bramkę zdobył Karol Szczepanik. W rzutach karnych Unia nie pomyliła się ani razu. Do siatki trafiali kolejno: Paweł Szajduk, Karol Szczepanik, Mateusz Pawlicha i Marcin Kloc. Wytypowany do piątej jedenastki Wojciech Rossa już nie musiał uderzać, bo Ruch zmarnował dwa karne. Strzały Bartosza Babiarza i D. Jaremka obronił Adrian Pastuszak. Karne dla Ruchu wykorzystali natomiast: Jakub Frącek, Zaprawa i Michał Gałka.

W półfinałach, które zostały zaplanowane na środę 6 października, Unia Rejowiec u siebie zagra ze Spartą Rejowiec Fabryczny, a Start Krasnystaw będzie gościł Chełmiankę. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here