Grała IV Liga

Kolejna bolesna porażka

OPOLANIN OPOLE LUBELSKIE – START KRASNYSTAW 4:0 (3:0)

1:0 – Kherouf (20), 2:0 – Figura (26), 3:0 – Lenkiewicz (30), 4:0 – Czapla (90).

START: Łobejko – Więczkowski, Lenard (46 Cygan), Nowak, Skiba (80 Krupicz), Leszczyński, Chariasz, Łopuszyński, Pęcak, Saj, Strug.

Start Krasnystaw przegrał dwa ostatnie ligowe mecze i jechał do Opola Lubelskiego żeby się zrehabilitować. Wiadomo było, że zadania łatwego miał nie będzie. Opolanin na wiosnę wygrał 4 razy, 4 razy zremisował i tylko raz przegrał. Zespół trenera Daniela Koczona wygrał m.in. u siebie z jednym z faworytów do awansu do III ligi Janowianką Janów Lubelski 2:1. Niestety, pierwsza połowa potwierdziła obawy. Gospodarze grali z polotem, śmiało atakowali, a zawodnicy Startu nie potrafili ich powstrzymać. Efekt? Już 3:0 po 45 minutach gry.

– Zagraliśmy katastrofalnie w obronie – przyznaje Marek Kwiecień, trener zespołu z Krasnegostawu. – Popełnialiśmy sporo błędów i indywidualnych i w ustawieniu formacji. Opolanin bezlitośnie to wykorzystał, w zasadzie w 10 minut wbijając nam trzy bramki – dodaje. W szatni trener Kwiecień zmobilizował zespół do ambitniejszej postawy i rzeczywiście druga część spotkania nie przebiegała już pod takie dyktando ekipy z Opola Lubelskiego jak pierwsza.

Start był aktywniejszy, lepiej grała obrona, niestety, na bramki dla przyjezdnych to się nie przełożyło. Jeżeli już gościom udało się przedrzeć pod bramkę gospodarzy, co nie działo się często, brakowało im precyzji. W końcówce samej końcówce wynik meczu na 4:0 ustalił Jakub Czapla. Start jest w dołku, przegrał trzeci ligowy mecz z rzędu. (kg)

Ogniwo zatrzymało lidera!

LEWART LUBARTÓW – OGNIWO WIERZBICA 0:0

OGNIWO: Woźniak – Sobiesiak, Marczuk, K. Klimowicz (71 Piechota), Pełczyński, Dąbrowski (68 Bąk), E. Klimowicz (79 Choina), Chlebiuk, Bujak (57 Wilkowicz), Smorga, Brzyski (71 Jusiuk).

Takiego wyniki w meczu walczącego o utrzymanie Ogniwa Wierzbica z liderem IV ligi, chyba nikt się nie spodziewał. Tymczasem skazani na pożarcie podopieczni Karola Bujaka zremisowali z Lewartem i to w Lubartowie 0:0. – Mieliśmy na to spotkanie swój plan i w pełni udało się nam go zrealizować – powiedział po ostatnim gwizdku trener Ogniwa. – Założyliśmy sobie, że gramy nisko w obronie, próbujemy odebrać Lewartowi piłkę i szybko zaatakować. Po jednej z takich sytuacji, jeszcze w pierwszej części meczu, bliski strzelenia gola był Mateusz Smorga, ale nie trafił w bramkę – dodaje. Gospodarze przez 90 minut bili głową w mur stworzony przez zawodników z Wierzbicy.

– Chcieliśmy w końcu nie stracić gola i to się udało. Kosztowało to moich zawodników sporo wysiłku i poświęcenia, ten punkt zdobyty na boisku lidera traktujemy jako nagrodę – opowiada Bujak. Gościom raz dopisało szczęście. W końcówce meczu jeden z zawodników Lewartu trafił bowiem w słupek. Nie obyło się bez kontrowersji. – W 90 minucie piłkarz Lubartowa zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia rzutu karnego jednak dla nas nie zagwizdał. Niesmak pozostał – podsumowuje trener Ogniwa. (kg)

Nieudana środa Startu Krasnystaw i Ogniwa Wierzbica

1 maja nie był udany dla naszych drużyn grających w czwartej lidze. Zarówno Start Krasnystaw, jak i Ogniwo Wierzbica doznały porażek. Oba zespoły przegrały swoje mecze przed własną publicznością. Start niespodziewanie uległ Huraganowi Międzyrzec Podlaski, natomiast Ogniwo nie miał nic do powiedzenia w starciu ze Stalą Kraśnik.

Start był faworytem meczu z Huraganem, ale rozegrał słabsze spotkanie. Po zawodnikach trenera Marka Kwietnia widać było zmęczenie grą co trzy dni. Start mógł jednak wywalczyć przynajmniej remis, bo okazje do zdobycia wyrównującej bramki miał, ale był nieskuteczny. Ogniwo natomiast w dalszym ciągu wiosną nie potrafi zdobyć punktu. W konfrontacji z silną Stalą zespół trenera Karola Bujaka pokazał ambicję, zaangażowanie, ale umiejętności czysto piłkarskie były po stronie przeciwnika. Oto wyniki obu meczów:

START KRASNYSTAW – HURAGAN MIĘDZYRZEC PODLASKI 1:2 (1:1)

0:1 – Warda (13), 1:1 – Skiba (45+1 karny), 1:2 – Tonin (50).

START: Janiak – Więczkowski, Lenard (60 Leszczyński), Saj, Misztal, Łopuszyński, Chariasz, Pęcak, Strug, Cygan, Skiba.

OGNIWO WIERZBICA – STAL KRAŚNIK 0:5 (0:4)

0:1 – Jędrasik (5), 0:2 – Fenga (34), 0:3 – Fenga (38), 0:4 – Bednarczyk (45+2), 0:5 – Koneczny (72).

OGNIWO: Woźniak – Sobiesiak, Chlebiuk (62 Dąbrowski), Pełczyński (24 Jusiuk), Marczuk, Smorga, Wilkowicz (85 Gałecki), E. Klimowicz, K. Klimowicz, Brzyski (80 Piechota), Bąk (85 Choina). (rt)

IV LIGA

Wyniki 26. kolejki:

START KRASNYSTAW – HURAGAN MIĘDZYRZEC PODLASKI 1:2, OGNIWO WIERZBICA – STAL KRAŚNIK 0:5, Górnik II Łęczna – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3, Kryształ Werbkowice – Motor II Lublin 1:1, Stal Poniatowa – Gryf Gmina Zamość 2:3, Lublinianka – Opolanin Opole Lubelskie 1:1, Janowianka Janów Lubelski – Granit Bychawa 5:0, Łada Biłgoraj – Grom Kąkolewnica 5:0, KS Cisowianka Drzewce – Lewart Lubartów 0:3 vo.
Wyniki 27. kolejki: OPOLANIN OPOLE LUBELSKIE – START KRASNYSTAW 4:0, LEWART LUBARTÓW – OGNIWO WIERZBICA 0:0, Huragan – Stal P. 2:3, Gryf – Kryształ 2:2, Motor II – KS Cisowianka 4:2, Stal K. – Tomasovia 1:1, Łada – Górnik II 1:0, Grom – Janowianka 3:3, Granit – Lublinianka 1:4.

1. Lewart 27 64 56-19
2. Janowianka 27 60 69-23
3. Stal K. 27 55 66-28
4. Łada 27 54 48-29
5. START 27 51 46-33
6. Cisowianka 27 48 64-40
7. Tomasovia 27 42 46-29
8. Opolanin 27 42 59-48