Grali i śpiewali Panu!

Na zawsze chcę Tobie grać i śpiewać Panie – pod tym hasłem odbyła się w Wojsławicach szesnasta już edycja Przeglądu Pieśni Religijnej, w której wzięło udział aż 80 artystów. Przedstawiamy wyniki.

Wokalistów i zespoły oceniała komisja w składzie: Maryla Kowalczyk, Krystyna Radomska oraz Paweł Czekaj.
Laureaci. W kategorii soliści kl. 0-III szkoły podstawowej: Krzysztof Gągol z Buśna, Nikola Krasnowska z Białopola i Gabriela Has z Wojsławic, wyróżnienia: Klara Sołdaczuk, Nina Nizio i Natalia Łatka z Wojsławic; w kategorii zespoły dziecięce kl. 0-III szkoła podstawowa: wyróżnienia: schola „Cantate Domino” z Wojsławic; w kategorii zespoły kl. IV-VI szkoła podstawowa: Złota piątka z Krasnegostawu, zespół Promyki z Wojsławic i Śpiewająca szóstka z Białopola; w kategorii soliści kl. IV-VI szkoła podstawowa: Julia Krasnowska z Białopola, Magdalena Łazorczyk, Ilona Sołdaczuk, Marta Sołdaczuk i Anastazja Domańczuk z Wojsławic; w kategorii zespoły młodzieżowe gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna – wyróżnienia: Duet Łucja i Sara z Uchań i zespół Just Flame z Uchań; w kategorii soliści gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna: Monika Drożdżak z Werbkowic, Katarzyna Grabowiecka i Martyna Adamczuk z Wojsławic.
Gościem specjalnym podczas Przeglądu był zespół wokalny „Lechici” działający przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie.
Organizatorzy Przeglądu: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Urząd Gminy Wojsławice, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Michała Archanioła w Wojsławicach, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach oraz Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy. (mg)