Grały dziewczęta z Niedźwiadka

Drużyna młodziczek UKS Niedźwiadek Chełm zwyciężyła w turnieju finałowym eliminacji wojewódzkich rozgrywek o mistrzostwo Polski młodziczek U-13.

W zawodach rozegranych w Chełmie dziewczęta z Niedźwiadka pokonały Legion Grabów Szlachecki 8:1 oraz zremisowały z Górnikiem Łęczna 0:0. Górnik pokonał Legion tylko 3:2 i dzięki temu to Niedźwiadek będzie gospodarzem turnieju międzywojewódzkiego. Dziewczyny zwierzą się w nim ze zwycięzcą z województwa świętokrzyskiego oraz z drużynami z drugich miejsc z województw: małopolskiego i podkarpackiego.

Niedźwiadek podczas eliminacji w Chełmie grał w składzie: Anika Pulik, Tola Konojacka, Aleksandra Warchał, Zofia Książek, Wiktoria Poździk, Milena Lewicka, Milena Lipczuk, Gabriela Bubiłek, Hanna Sawicka, Agata Leśnicka, Natalia Tymura, Weronika Michałowska, Oliwia Łygas. Drużynę trenują Sławomir Kuźmicki i Tomasz Poździk.

– Jest to pierwszy tak duży sukces naszych dziewczyn, oby nie ostatni – mówi S. Kuźmicki. Zgodnie z decyzją ministerstwa sportu i turystyki, mistrzostwa Polski młodziczek U-13 objęte są Ogólnopolskim Systemem Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Drużyna orliczek UKS Niedźwiadek Chełm, brała udział w turnieju wojewódzkim U-11 w Puławach. Zespół rozegrał dwa mecze z Piątką Plus Biała Podlaska oraz z LKS Wierzchowiska. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w tej kategorii wiekowej nie była prowadzona ewidencja wyników ani końcowa klasyfikacja zawodów. Niedźwiadek wystąpił w składzie: Natalia Strojna, Ada Szlichting, Julia Chromik, Emilia Duliasz, Karolina Klejna, Patrycja Wojtak, Julia Różek, Milena Gajewska (trener – Urszula Grzywna).

Dzień później w Krasnymstawie juniorki Niedźwiadka rywalizowały w ostatnim turnieju eliminacyjnym LZPN w kategorii U-15. Niedźwiadek pokonał 3:1 zespół Archipelag Krynice oraz uległ Startowi Tomaszów 1:3. Dziewczęta grały w składzie: Agata Radzicka, Rozalia Bergiel, Gabriela Bubiłek, Tola Konojacka, Kinga Krawiec, Milena Lewicka, Maja Libera, Agata Lipiak, Oliwia Pietrzak, Wiktoria Poździk, Kamila Rul vel Sochacz, Patrycja Orchowska, Natalia Marcyniuk (trenerzy – Sławomir Kuźmicki i Tomasz Poździk). (kg)