Granat w ogródku

Granat moździerzowy, pochodzący z II wojny światowej, we własnym ogródku znalazł 40-letni mieszkaniec gminy Izbica. Do czasu przyjazdu saperów z posesji ewakuowano trzy osoby.

Wybuchowego znaleziska mieszkaniec gminy Izbica dokonał we wtorek, 28 grudnia.

– Podczas wykonywania prac ziemnych natknął się na sporych rozmiarów pocisk – opowiada Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

40-latek od razu o swoim odkryciu powiadomił komendę. – Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu saperów, a także ze względów bezpieczeństwa ewakuowali trzy osoby mieszkające na terenie posesji – dodaje. W środę na miejscu pojawili się wspominani wojskowi, którzy zneutralizowali zagrożenie i przeszukali najbliższy teren. Okazało się, że w ogrodzie 40-latka znajdował się granat moździerzowy 1200 mm, pochodzący z czasów II wojny światowej.

– Pamiętajmy, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi i próba ich przemieszczania, czy manipulacji grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch nie należy pod żadnym pozorem dotykać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką policji – podsumowuje rzecznik krasnostawskiej policji. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here