Grand Prix dla „Ciał”

W pierwszy weekend marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie po raz 17. odbyły się Lubelskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła”.


Wydarzenie relacjonowaliśmy w poprzednim numerze „Nowego Tygodnia”, nie zdążyliśmy jednak podać jego wyników. Jury „Zwierciadeł”: Paweł Passini, reżyser teatralny, dramatopisarz, kompozytor, aktor, a także twórca i dyrektor lubelskiego neTTheatre, Mieczysław Wojtas, reżyser, kierownik artystyczny, autor licznych scenariuszy, założyciel Teatru Panopticum oraz Natalia Matuszek aktorka i scenarzystka, absolwentka II LO, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia. Nagroda Zespołowa:

Grand Prix, Statuetkę „Zwierciadło” oraz nominację do Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” wygrała Grupa Teatralna NOTOCO z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku za spektakl pt. „Ciała” w reżyserii Moniki Nitkiewicz-Mitrut. Pierwsza Nagroda: Teatr „Kropka po prostu” z IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie za lekkość formy, mądrość przesłania i zespołową kreację aktorską w spektaklu „Ale że co?” w reżyserii Katarzyny Kasprzyckiej. Druga nagroda: Grupa „SCENA44”, II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie – za bogactwo emocji i wyobraźnię teatralną w kształtowaniu historii bohatera spektaklu „Przypadki Dariusza N.”.

Trzecia nagroda ex aequo: Teatr „Nic konkretnego” T.E.A.M. Teatrikon – za sprawne posługiwanie się językiem poezji autorskiej i plastykę obrazu scenicznego w spektaklu „Homo Deus, czyli krótka historia jutra” w reżyserii zespołowej oraz grupa „ToNiePrzejdzie2.0” z Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Paderewski w Lublinie – za świadomość, szczerość przekazu oraz aktualność tematu spektaklu „Nie manifest” w reżyserii Cezarego Potapczuka.

Wyróżnienia zespołowe: Teatr SPUT 2 z Puławskiego Ośrodka Kultury w Puławach za oszczędność formy i bogactwo treści oraz umiejętne budowanie napięcia emocjonalnego w relacjach bohaterek spektaklu „Różowa Skarpeta” w reżyserii Katarzyny Grudzień oraz Teatr Actum z IV LO im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie za stworzenie atmosfery wirtualnego świata współczesności w spektaklu „Światła nocy” w reżyserii Adriana Kracia. Nagrody indywidualne: roczny staż w Laboratorium Lublin im. Antonina Artauda dla Kamila Żebrowskiego z Teatru „Trupa” Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie za kunszt aktorski monodramu „Kochany Panie Ludwiku” w reżyserii Jolanty Tomasiewicz.

Nagroda za reżyserię dla Olgi Łukasik z teatru HUMUS II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie za reżyserię spektaklu „Rzecz o wolności”. Nagroda specjalna dla Katarzyny Kasprzyckiej za scenariusz spektaklu „Ale że co?” Teatru „Kropka Po Prostu” z IX LO w Lublinie. Aktorskie wyróżnienia indywidualne: Kamila Goś, Zuzanna Gryz i Anna Januszek z Teatru „Kropka Po Prostu” z IX LO w Lublinie za kreacje aktorskie w spektaklu „Ale że co?”, Gabriela Pikuła z teatru SPUT 2 z Puławskiego Ośrodka Kultury w Puławach za rolę w spektaklu „Różowa Skarpeta”, Albert Kornacki, Jagoda Wach za role w spektaklu „Przypadki Dariusza N.” Teatru SCENA44 z II LO w Lubartowie. EM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here