Granica na minus, Ruch na plus

GRANICA DOROHUSK – RUCH IZBICA 1:3 (1:1)

1:0 – Olęder (34), 1:1 – Nizioł (45), 1:2 – G. Lewandowski (74), 1:3 – G. Lewandowski (76).

GRANICA: Kopeć – Furmanik, Marek Grzywna, Słomka, Michał Grzywna, Świderski, Rondoś (82 Kaper), Gregorczuk (56 Giedz), Sokołowski (62 Denkiewicz), Maliszewski, Olęder. Trener – Marek Grzywna.

RUCH: Sowa – Prystupa (80 Kaszak), Hopko, Swatowski, Nizioł, Jasiński, Malczewski, P. Lewandowski, Binek (55 G. Lewandowski), Wlizło, Antoniak (46 D. Pawlak). Trener – Grzegorz Rycak. Czerwona kartka: Michał Grzywna (G) w 79 min.

Granica Dorohusk przegrała wszystkie sześć ostatnich spotkań w sezonie. Ostatnie zwycięstwo podopieczni Marka Grzywny odnieśli w 20. kolejce (12 maja) pokonując 2:1 Orzeł Srebrzyszcze. Potem przegrywali kolejno z: Tatranem Kraśniczyn, Hetmanem Żółkiewka, Startem Pawłów, Spartą Rejowiec Fabryczny, Unią Białopole i w ostatnią środę z Ruchem Izbica. – Mecz rozpoczął się pod dyktando naszych zawodników. Granica prowadziła grę i stwarzała spore zagrożenie pod bramką rywali, czego efektem był gol Kamila Olędra.

Po bramce, zamiast pójść za ciosem daliśmy więcej swobody przyjezdnym. Ruch zdołał wyrównać tuż przed przerwą, a po przerwie dołożył dwa kolejne trafienia – opowiada Konrad Czebiera, wiceprezes zespołu z Dorohuska. Bohaterem gości okazał się najmłodszy drużynie – Gabriel Lewandowski, który pojawił się na murawie w 55 minucie, i w debiucie w seniorach zdobył dwie bramiki. Brawo! – Stwarzaliśmy sobie okazje i przy lepszej skuteczności mogliśmy się pokusić o wygraną.

Najlepszych sytuacji bramkowych nie wykorzystali Michał Giedz i Kamil Olęder – dodaje Czebiera. Ruch pod wodzą Andrzeja Rycaka zakończył sezon na bardzo dobrym, szóstym miejscu. Zespół z Izbicy wywalczył 44 punkty, najwięcej w historii swoich występów w chełmskiej okręgówce. (kg)