Granice na wsi

Mieszkańcy Ignatowa twierdzą, że w ich wsi brakuje inwestycji. Mają dość dziurawej drogi, podczas gdy w sąsiedniej wsi mają równą szosę i chodnik. Ale jest dla nich dobra wiadomość.

– Nasza droga usiana jest koleinami, mamy już tego dość – mówi mieszkanka Ignatowa. – Szosą jeździ mnóstwo samochodów, traktory, ciężarówki także te z ciężkim towarem, na przykład burakami. Nie mamy ani chodnika, ani oświetlenia. W sąsiedniej wsi, Kolonii Ignatów, mają dobrą drogę i chodnik, a ostatnio słyszeliśmy, że nawet oświetlenie im zrobią. Dlaczego u nas nie ma inwestycji?

Roman Kandziora, wójt gminy Kamień, tłumaczy, że Ignatów jest przy drodze powiatowej, a nie gminnej (tak jak Ignatów Kolonia). Ale to nie znaczy, że żadne inwestycje się tam nie szykują. Wręcz przeciwnie. Wójt Kandziora informuje, że gmina Kamień przekazuje 440 tys. zł dla Starostwa Powiatowego w Chełmie na budowę drogi asfaltowej i chodnika w Ignatowie.

– Realizacja tej inwestycji została rozpoczęta – informuje Ireneusz Krasowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury chełmskiego starostwa. – Zadanie polega na przebudowie odcinka od drogi krajowej numer dwanaście do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Olenówki. W ramach tego przedsięwzięcia planowana jest zarówno przebudowa nawierzchni drogi oraz budowa chodnika. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here