Granice się zatarły. Rowerzyści w niebezpieczeństwie!

O ile znak pionowy informujący o drodze dla rowerów jest nowy, to wyznaczające ją wymalowane na ulicy Kosynierów pasy są niemal niewidoczne

O wyraźne oznaczenie pasów ruchu dla rowerów na Al. Lotników Polskich i ul. Kosynierów interpeluje miejski radny Grzegorz Doroba – tyle, że obydwie ulice należą nie do miasta, a powiatu.


Z prośbą o taką interwencję do radnego Doroby wystąpili zarówno rowerzyści, jak i kierowcy. Białe pasy rozgraniczające na obydwu ulicach drogi dla rowerów, jak również wymalowane na nich znaki poziome przedstawiające rower, w wielu miejscach niemal całkowicie się zatarły.

– To stwarza poważne niebezpieczeństwo dla rowerzystów. Najgorzej jest na Alei Lotników Polskich i na ul. Kosynierów, gdzie dodatkowy problem stanowi słabo oznakowany wyjazd ze ścieżki rowerowej, gdzie kierowcy przy chwili nieuwagi mogą najechać na krawężnik – wskazuje Grzegorz Doroba (KO). – Przy okazji przydałoby się odświeżyć linie odgraniczające pasy rowerowe na wszystkich ulicach w naszym mieście – podpowiada.

W świdnickim magistracie podzielają spostrzeżenia radnego, ale sam ratusz w przypadku oznakowania Al. Lotników i ul. Kosynierów nic zdziałać nie może, bo nie należą one do miasta. Jest jednak szansa, że pasy zostaną odmalowane. Władze miasta poinformowały radnego, że zwróciły się do Zarządu Powiatu Świdnickiego, który jest zarządcą wskazanych dróg, o wykonanie wnioskowanego oznakowania. JN