Graniczna i Tokarzewskiego w przebudowie

Trwa przebudowa kolejnych dróg powiatowych na terenie miasta Krasnystaw. Tym razem inwestycja obejmuje 1,5 km ulic Granicznej i Tokarzewskiego.

Wykonawca inwestycji, firma Wod-bud z Kraśnika, prowadzi kompleksową wymianę nawierzchni jezdni, przebudowę chodników oraz wykonuje zjazdy i odwodnienia drogi. Całkowity koszt inwestycji przekroczył 4,8 mln zł. Dzięki działaniom zarządu powiatu udało się pozyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych pokrywające połowę kosztów.

Pozostałą kwotę sfinansowano w 70 procentach ze środków miasta Krasnystaw (1,7 mln zł) i w 30 procentach z budżetu powiatu krasnostawskiego (0,7 mln zł). Starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk zauważa, że infrastruktura na odpowiednim poziomie ma ogromny wpływ nie tylko na kwestię bezpieczeństwa na drodze, ale także ma za zadanie przyciągnąć inwestorów i przyczynić się do dalszego rozwoju regionu.

– Od jakości dróg zależy rozwój powiatu. Firmy nie będą chciały u nas inwestować, jeśli nie zadbamy o dobrą jakość infrastruktury – mówi Leńczuk. – Dojazd i bezpieczna i wygodna komunikacja to pewien fundament rozwoju. Oczywiście drogi remontujemy z myślą o mieszkańcach, o ich komforcie, ale nie możemy zapominać o staraniach mających na celu przyciągnięcie nowych firm i rozwój przedsiębiorczości.

To one generują nowe miejsca pracy dla mieszkańców ziemi krasnostawskiej – dodaje. Z kolei wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki podkreśla, że zarząd powiatu zdaje sobie sprawę z tego, że obecne prace drogowe stanowią niedogodność dla okolicznych mieszkańców. – Jesteśmy jednak przekonani, że końcowy efekt z nawiązką zrekompensuje wszystkie obecne niewygody – mówi. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here