Grasują włamywacze

– Zabezpieczmy nasze domy i pomieszczenia gospodarcze! – apeluje Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik Górny. W ostatnich dniach na terenie gminy doszło do kilku kradzieży z włamaniem.

– Apelujemy o zachowanie czujności mówi Artur Sawa, wójt Łopiennika Górnego, nawiązując do włamań do domów, do jakich doszło w ostatnich dniach na terenie gminy. – Mając na uwadze taki stan faktyczny, wskazane byłoby, w przypadku wyjazdu z domu, poinformowanie np. sąsiadów lub innych osób najbliższych o wyjeździe i prośba o zaopiekowanie się dobytkiem – przekonuje wójt.

Sawa podkreśla, że podczas dłuższego wyjazdu nie należy przetrzymywać drogocennych rzeczy, takich jak pieniądze czy biżuteria, w domu. – Włamywacze nie interesują się sprzętem RTV, czy AGD tylko drogocennymi przedmiotami bez numerów identyfikacyjnych – mówi wójt. – Gdy ktoś zauważy wieczorem błysk latarek w domu sąsiada, kiedy nie jest włączone światło lub inne niepokojące zachowania, wskazane jest natychmiastowe powiadomienie policji! – podsumowuje Sawa i przypomina numer alarmowy 112. k

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here