Gratka dla kolekcjonerów

Aby uczcić 120. rocznicę debiutu marki w sportach motorowych, Skoda Motorsport stworzyła limitowany model Fabia Rally2 evo Edition 120. Na rynku pojawi się zaledwie dwanaście egzemplarzy kolekcjonerskiego modelu. Zapisy na niego już ruszyły.

W 2021 roku Skoda obchodzi 120. rocznicę pierwszego startu swojego pojazdu w sportach motorowych. W ciągu minionych dziesięcioleci marka z Mladá Boleslav przeszła od wyścigów długodystansowych na motocyklach do podjazdów górskich, wyścigów torowych i rajdów samochodowych. Po drodze odniosła niezliczone zwycięstwa. Ostatnio święciła sukcesy w kategorii WRC2/WRC2 Pro w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Aby uhonorować 120-letnią tradycję, stworzono limitowaną edycję jego słynnego modelu rajdowego. Do sprzedaży trafi zaledwie dwanaście egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo edition 120. Auto będzie miało moc 214 kW, czyli ok. 290 KM, na nowo skalibrowane amortyzatory, mocniejszą ramę i chłodzone tylne hamulce.

Nabywcy limitowanej Fabii mogą również skorzystać z dodatkowych opcji, np.: zmodyfikowanej skrzyni biegów, dzięki której pojazd jest lepiej przygotowany do rajdów, w których osiąga się wysoką średnią prędkość (prędkość maksymalna 202 km/h). Z myślą o nawierzchni o niskiej przyczepności Skoda Motorsport oferuje również trzeci zestaw ramp różnicowych (48/70), których można używać zarówno na drogach żwirowych, jak i asfaltowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here