Gratka dla małych i dużych fanów Lego

Inwazja Gigantów robi naprawdę gigantyczne wrażenie

2000 m2, ponad 100 niesamowitych, premierowych modeli – wśród nich Batmobil w skali 1:1, wykonany z blisko miliona klocków, figury gwiazd muzyki i sportu, super bohaterowie, strefa bajek i wiele innych można podziwiać od soboty w Skende Shopping w Lublinie na największej w Europie wystawie budowli z klocków Lego! Inwazja Gigantów – bo tak nazywa się ekspozycja – czynna będzie przez blisko trzy miesiące, aż do końca wakacji.

To bezprecedensowa ekspozycja, która imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli. – Jedne są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek – czyli „gigantów” w swojej dziedzinie – mówi Rafał Szymański, organizator wystawy.

Ekspozycja jest w 100% premierowa – żadna z ponad 100 makiet nie była dotychczas prezentowana w Lublinie. Najbardziej spektakularne to rekonstrukcja 7-metrowego pojazdu Batmana, zbudowanemu z 900 tysięcy klocków. Batmobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana™.

Tuż po wejściu na wystawę uwagę przyciąga imponujący wielkością (5 m długości) i dbałością o każdy szczegół Watykan z placem św. Piotra wraz z bazyliką i kolumnadą z ponad 500 tysięcy klocków. – Jego powstanie w Stanach Zjednoczonych, przed trzema laty było szeroko komentowane w mediach na wszystkich kontynentach. Specjalnie na wystawę makieta została przetransportowana samolotem z USA – podkreśla Rafał Szymański.

Wyjątkowa jest także katedra Notre Dame, uznana za największą konstrukcję z klocków na świecie i wpisana na początku tego roku do Księgi Rekordów Guinnessa.

W Galerii gwiazd i legend muzyki zobaczyć można figury Elvisa Presleya i Freddiego Mercury, a także Grzegorza Markowskiego, wokalisty Perfectu i lublinianina Krzysztofa Zalewskiego, zwycięzcy pierwszej edycji „Idola”.

Fanów sportu na pewno ucieszą figury Anny i Roberta Lewandowskich, przestawionych nie w strojach sportowych, lecz w eleganckich kreacjach, a także żużlowca Tomasza Golloba i jego motocyklu, zbudowanych ze 170.000 klocków.

Na wystawie znajdziemy najbardziej znane budowle świata, zarówno te starożytne (piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, posąg Zeusa), jak i nowe cuda (Wielki Mur Chiński, posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu i Koloseum).

Na najmłodszych czeka „Świat bajek”– niezliczona ilość modeli inspirowanych z najpopularniejszymi bohaterami kreskówek, takimi jak: Flinstonowie, Toy Story, Sponge Bob, Cars, Kicia Rożek, Smurfy, Żółwie Ninja, Miraculum, Minionki i hit wystawy – ogromna makieta wzorowana na bohaterach bajki „Król Lew”. Dla nieco starszych są przedstawione w skali 1:1 postacie inspirowane bohaterami książek i filmów o Harrym Potterze.

Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z zaciekawieniem obejrzą fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka, dzięki którym poznajemy otoczenie. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodsi dzięki ciekawostkom zdobywają wiadomości na temat funkcjonowania organizmu.

Uśmiech na twarzach wzbudzi z pewnością ogromy stół z daniami „przyrządzonymi” z klocków, podczas gdy chwile grozy można przeżyć w pokoju strachów, czyli „przerażającym” miejscu tylko dla odważnych.

Najmłodsi na wystawie mogą nie tylko obejrzeć budowle z klocków Lego, ale sami także coś ciekawego wybudować. Strefa Zabawy ma powierzchnię ponad 300 m2 z krainą Friends, wielkim miastem wprost z Lego City, przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli. Wejście do strefy, zresztą jak na całą wystawę, wiąże się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przy wejściu trzeba zdezynfekować ręce oraz założyć maseczkę. Jak zapewniają organizatorzy, klocki którymi bawić się będą dzieci, za każdym razem trafią do specjalnych kontenerów, w których będą dezynfekowane.

Wystawie budowli z klocków Lego towarzyszy 3D Trick Gallery, największa w Polsce kolekcja obrazów 3D.

„Kilkadziesiąt interaktywnych obrazów, dedykowane oświetlenie, selfiestandy i mnóstwo detali, które pozwolą stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia z Waszym udziałem” – zapraszają organizatorzy.

Wystawa czynna jest codziennie od godz. 10 do zamknięcia centrum handlowego.

Od poniedziałku do piątku za bilet na wystawę Lego zapłacimy 19 zł za osobę, a na dwie wystawy 28,50 zł. Jeżeli wybieramy się z rodziną lub grupą przyjaciół, będzie nieco taniej – bilety 2+2 i więcej odpowiednio kosztują 17 zł i 25,50 za osobę. W weekend bilety na wystawę Lego są o 2 złote droższe, a na obie wystawy o 3 zł.

Grupy zorganizowane mogą liczyć na zniżki, a także na wejście opiekuna (przy 10-osobach) gratis. BS