Gratulowali i promowali

Świdniccy krwiodawcy w Kruszwicy. Oprócz oficjalnych uroczystości był również czas na zwiedzanie

Delegacja Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik wzięła udział w jubileuszu 30-lecia Klubu HDK, działającego przy Zakładach Tłuszczowych w Kruszwicy. Jak mówi prezes świdnickiego Klubu, Andrzej Słotwiński, takie uroczystości dają sposobność do spotkania krwiodawców z całej Polski i poszerzania kontaktów.


– To także świetna okazja do promowania naszego miasta i zakładu. Mimo że Świdnik jest młodym miastem, jego przeszłość jest bardzo ciekawa, bo wiąże się z przemianami politycznymi i gospodarczymi w powojennej Polsce. Przy każdej okazji o tym przypominamy. Na takie wyjazdy zawsze zabieramy też ze sobą materiały promujące nasze miasto, powiat i PZL-Świdnik – dodaje prezes Słotwiński.
Podczas wizyty w Kruszwicy świdniczanie nie tylko uczestniczyli w uroczystościach jubileuszowych – znaleźli też czas na zwiedzenie tego ok. 10-tysięcznego miasteczka. Odwiedzili ruiny późnogotyckiego zamku z tzw. Mysią Wieżą i basztą o wysokości 32 m, z której rozpościera się widok na miasto i jezioro Gopło. Już wkrótce honorowi dawcy krwi planują kolejny wyjazd. Tym razem będą gościć w Kudowie-Zdroju. (w)