Grosz do grosza, a zbierze się…

Efekty jednej z poprzednich zbiórek

Do końca czerwca potrwa kolejna edycja akcji „Gorączka Złota”, zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi-PCK im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, działający przy PZL-Świdnik. Zbiórka „złotych” jedno-, dwu- i pięciogroszówek jak zwykle prowadzona jest z myślą o zorganizowaniu wakacyjnych wyjazdów i szkolnych wyprawek dla dzieci z ubogich rodzin i domów dziecka.


Świdniccy krwiodawcy do ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota” przystąpili po raz piąty. W czterech poprzednich edycjach do skarbonek ustawionych w PZL i kilku miejscach Świdnika udało się im zebrać ponad tonę groszówek, co po przeliczeniu dało przeszło 15 tys. zł. Dzięki nim udało się zorganizować wakacyjny wypoczynek i szkolne wyprawki dla kilkudziesięcioro dzieci.

– Nie tylko ratujemy życie, oddając krew, ale widzimy też potrzebę dawania radości dzieciom z rodzin potrzebujących, m.in. wielodzietnych i podopiecznym domów dziecka – mówi Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik. – Nie wszystkie rodziny stać, by ich dzieci wypoczywały na koloniach czy obozach. Nie każde dziecko może pójść na rozpoczęcie roku szkolnego bez obawy, że rodziców nie stać będzie na zakup podręczników, plecaków i przyborów szkolnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom, po raz kolejny, wspólnie z PCK, organizujemy akcję „Gorączka Złota”.

Każdy, kto chce wesprzeć zbiórkę, może wrzucić grosik do puszek oznaczonych logo akcji i PCK, stojących w PZL-Świdnik, Starostwie Powiatowym, Urzędzie Miasta i we wszystkich szkołach w Świdniku oraz w Piaskach.

Joanna Niećko