Grosz do grosza i będą… wspaniałe kolonie

Klub HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik podsumował tegoroczną, piątą już edycję akcji „Gorączka Złota”. Tym razem udało się zebrać blisko 200 kg groszaków, co po przeliczeniu dało niemal 10 tys, zł, za które zorganizowane zostaną kolonie dla dzieci z domów dziecka i niezamożnych rodzin.


– Każdego roku prawie cztery miliony najmłodszych Polaków, czyli 65%, spędza wakacje w domu z powodu braku funduszy. W naszym nie najbogatszym regionie ten odsetek jest jeszcze większy, stąd nasza akcja, którą prowadzimy już po raz piąty – tłumaczy Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK, dodając, że podczas wszystkich edycji udało się zebrać ok. 1200 kg bilonu, a na wakacje wyjechało już grubo ponad setka dzieci.

W tym roku najmłodsi pojadą na kolonie do ośrodka wypoczynkowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mszanie Dolnej niedaleko Zakopanego.

Jak zaznacza prezes Słotwiński, nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc i wparcie dyrekcji placówek oświatowych, uczniów ze szkół w Świdniku, Piaskach i Trawnikach, Urzędu Miasta Świdnik i Powiatu Świdnickiego oraz pracowników PZL, gdzie były ustawione akcyjne skarbonki.

– W szczególności podziękowania kierujemy do dyrekcji szkół za wpajanie młodzieży idei pomocy potrzebującym, bo człowiek jest tyle wart, ile może podarować drugiemu – podsumowuje A. Słotwiński. JN