Groźna kolizja w Dąbiu

Na drodze wojewódzkiej nr 837 łączącej Piaski i Żółkiewkę doszło do bardzo groźnie wyglądającej kolizji. Całe szczęście nikomu nic poważnego się nie stało i skończyło się na mandacie karnym.

We wtorek 4 sierpnia po godzinie ósmej rano w miejscowości Dąbie 19-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego, siedzący za kierownicą busa marki Mercedes Sprinter, nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia auta. Zanim zdążył się z niego wydostać, w leżący na jezdni samochód uderzył jadący prawidłowo ciągnik siodłowy z naczepą.

Za jego kierownicą siedział 46-latek z województwa mazowieckiego. I choć całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, nikomu nic poważnego się nie stało. Skończyło się na strachu i niegroźnych potłuczeniach. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga w Dąbiu przez kilka godzin była zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Sprawca kolizji, kierowca busa, za jej spowodowanie został ukarany mandatem. (s, fot. OSP KRSG Żółkiewka)