Groźne dachowanie

Do dachowania auta marki Audi doszło w ostatni czwartek (25 lutego) w miejscowości Zażółkiew (gmina Krasnystaw). Kierowca nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Do zdarzenia doszło po godz. 8 na drodze wojewódzkiej numer 842 w miejscowości Zażółkiew. – Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, pojazdem marki Audi kierował 69-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw – informuje Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. – Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował – dodaje. Szczęście w nieszczęściu, kierowcy ani pasażerce w wieku 40 lat nic poważnego się nie stało.

– Kierowca audi był trzeźwy. Interweniowały również straż pożarna oraz załoga karetki pogotowia, która udzieliła pomocy medycznej na miejscu zdarzenia. Tym razem nie doszło do tragedii i skończyło się jedynie na mandacie dla 69-latka – dodaje Babicz. Rzecznik krasnostawskiej policji apeluje o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. – Nocami temperatura powietrza nadal spada, nad ranem nadal występują lokalne przymrozki, co sprawia, że jezdnia jest oblodzona – podsumowuje. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here