Groźne zderzenie o poranku

wypadek

Wczesny poranek, nagły poślizg, groźny wypadek, jedna osoba w szpitalu. Do takiego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek we Franciszkowie.
Do wypadku doszło w miniony poniedziałek o godz. 6.15 we Franciszkowie. Od strony portu lotniczego citroenem jechała 20-letnia mieszkanka gminy Mełgiew. W pewnym momencie straciła panowanie nad swoim samochodem i wpadła w poślizg. W tym samym czasie z naprzeciwka nadjechał volkswagen. 36-letniemu mieszkańcowi gminy Mełgiew nie udało się uniknąć zderzenia.
Wypadek wyglądał bardzo groźnie. Zniszczone zostały samochody, na miejscu interweniowały również służby mundurowe i pogotowie. Okazało się, że mężczyzna kierujący volkswagenem doznał urazu nogi i został przewieziony do szpitala. Policjanci na miejscu ustalali okoliczności zdarzenia. W sprawie toczy się również postępowanie karne.
– Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Tego dnia padał deszcz i jezdnia była mokra – mówi asp. Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy świdnickiej policji. (kal)