Groźne zderzenie w Izbicy

W Izbicy na drodze krajowej numer 17 doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Jak ustalili policjanci, kierowca forda nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył volkswagena jadącego przed nim. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek o 16:00 na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Izbica. Dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów. – Na miejsce natychmiast skierowano służby ratownicze. Jak ustalili policjanci, 23- letni kierowca forda nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, wskutek czego uderzył w tył jadącego przed nim volkswagena, którym kierował 52-latek.

W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiała pasażerka forda, która trafiła do szpitala – opowiada Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Jak wykazało badanie alkomatem, obaj kierowcy byli trzeźwi. 23-latek został ukarany wysokim mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Otrzymał także 6 punktów karnych. Utrudnienia w ruchu w tym miejscu trwały kilka godzin.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy i o zachowanie bezpiecznego odstępu od innych uczestników ruchu drogowego.
k, fot. Policja Krasnystaw, OSP KSRG Izbica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here