Grudzień z WeRwĄ

Do Lwowa i na Białoruś – oto propozycje Stowarzyszenia WeRwA na grudniowe wycieczki. Oferta jak zawsze bogata, w programie m.in. odwiedziny Dziadka Mroza w jego gospodarstwie. Warto zabrać dzieci w to magiczne miejsce.

W dniach 8-9 grudnia WeRwA zaprasza na wyprawę do Lwowa, podczas której będzie można poznać najważniejsze obiekty turystyczne miasta. Pierwszym punktem na mapie odwiedzin będą cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich (ci, którzy nie będą chcieli po raz kolejny zwiedzać obiektów, będą mogli zostać na lwowskiej starówce i z resztą grupy spotkać się na obiedzie).

Następnie spacer po starówce, a po zmroku wizyta – wyprawa na wzgórze Wysoki Zamek, skąd doskonale widać panoramę magicznie oświetlonego wieczorem miasta. Po zakwaterowaniu w hotelu „Cisar”, położonym w samym centrum miasta – czas wolny. Drugi dzień wyprawy upłynie pod hasłem „Lwów od piwnic po dachy” i zwiedzanie m.in. podziemi, klasztoru Jezuitów, dziedzińca kamienicy Królewskiej oraz podziwianie panoramy miasta z dachu budynku starówki.

Po obiedzie będą przedświąteczne zakupy w markecie i powrót do Polski. Cena wycieczki to 320 zł. W tym dwa obiady, śniadanie, transport, nocleg, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota, składka członkowska oraz ubezpieczenie.

Kolejny wyjazd, tym razem do gospodarstwa Dziadka Mroza na Białorusi, odbędzie się już w sobotę, 15 grudnia. To idealna okazja, by poczuć magię przed Bożym Narodzeniem wspólnie z najmłodszymi. Miejsce to zostało otwarte w 2003 roku i od tego czasu odwiedziły go tysiące gości z niemal stu krajów świata.

– Na wielkiej polanie jest kilka bajecznych budowli, wielki plac zabaw oraz mnóstwo postaci z różnych bajek. Wszystko podświetlone tysiącami światełek, co po zmroku robi niesamowite wrażenie. Na miejscu będzie też możliwość, by wcześniej zakupione prezenty przekazała dzieciom Śnieżynka, czyli wnuczka Dziadka Mroza, która w jego siedzibie przebywa tylko zimą, gdyż w lecie mogłaby się roztopić w słońcu – zachęcają organizatorzy.

Uczestnicy zwiedzą również muzeum przyrodniczo-leśne Białowieskiego Parku Narodowego oraz woliery ze zwierzętami, w tym z żubrami. Będzie przejażdżka tzw. „carskim traktem”, czyli drogą wiodącą przez puszczę, zbudowaną za czasów rządów cara Aleksandra III, a wszyscy otrzymają też upominki od Dziadka Mroza.

W programie wycieczki znalazła się też wizyta w Brześciu, gdzie turyści zobaczą Twierdzę Brzeską, muzeum kolejnictwa i deptak w centrum miasta, a w drodze powrotnej autokar zatrzyma się przy brzeskim centrum handlowym „Korona”, gdzie będzie można zrobić przedświąteczne zakupy. Wycieczka odbędzie się w ramach ruchu bezwizowego, jednak niezbędny jest paszport. Obecnie czas oczekiwania na ten dokument to około dwóch tygodni, a koszt paszportu dla dziecka to tylko 30 zł. Koszt wycieczki to 190 zł dla osób dorosłych i 180 zł dla dzieci. W cenie przejazd, przepustka graniczna, wstęp do obiektów, obiad, ubezpieczenie, usługa przewodnicka i opieka pilota.

Wyłącznym patronem prasowym wycieczek jest „Nowy Tydzień”. Organizatorzy przypominają, że liczba miejsc na obie wyprawy jest jak zawsze ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat. Zapisy i wpłaty przyjmuje sklep „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie w godz. 10-17. Wpłat można także dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720.

Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, kontaktowy nr telefonu, datę urodzenia oraz, zgodnie z wymogami ubezpieczyciela, czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 502 342 117 i na Facebooku na profilu „Chełmski Klub Podróżników”. Zapraszamy. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here