Gruntowa ofensywa drogowa

Oprócz utwardzenia 39 dróg gruntowych miasto jeszcze w tym roku rozpocznie m.in. budowę ulic Poziomkowej i Jagodowej

To już pewne. Miejska spółka Pegimek we współpracy z KPRD Lublin mogą brać się za utwardzenie świdnickich gruntówek, a firma LS COMPLEX z Lublina za budowę ulic Jagodowej i Poziomkowej. Lada dzień rozstrzygnięty zostanie również przetarg na przebudowę ulicy Radość.


Jak już pisaliśmy do przetargu na utwardzenie miejskich gruntówek zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą i jedną mieszczącą się w przewidzianym przez miasto budżecie ofertę (opiewającą na 4,2 mln zł) złożyło konsorcjum Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lublina i świdnickiego Pegimeku i to właśnie one będą wykonawcami inwestycji.

– Pegimek jako spółka miejska może rywalizować na mniejszych marżach i dzięki temu zaproponować atrakcyjniejszą cenę, nawet o połowę niższą niż inni wykonawcy. Cieszy nas takie rozstrzygnięcie, bo nie dość, że wzmacniamy i rozwijamy spółkę, to robimy to też oszczędnie, a przy okazji możemy dobrze technicznie dopilnować tego przedsięwzięcia – podkreśla Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

Dzięki temu projektowi równą i twardą nawierzchnię zyska 39 ulic, a mieszkający przy nich świdniczanie nie szczędzą włodarzom pochwał, że podjęli taką inicjatywę.

Na remont z niecierpliwością czekają również mieszkańcy ulicy Radość. Zainteresowane jej przebudową są cztery firmy: konsorcjum spółek Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów i Altor z Mińska Mazowieckiego, które zaoferowało cenę 1,043 mln zł, Usługi Transportowe i Roboty Ziemne z Ryszard Kozak z Jackowa – 1,049 mln zł, PRD z Lubartowa – 1,9 mln zł i pruszkowski STRABAG – 1,8 mln zł.

– W budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 1,3 mln zł. Kosztorys był sporo niższy, ale okazało się, że będzie tam trzeba wykonać solidną podbudowę. Sprawdzimy wszystkie dokumenty oferentów i wówczas będziemy mogli ogłosić rozstrzygnięcie przetargu – dodaje Dmowski.

Z kolei przetarg dotyczący przebudowy ulic Poziomkowej i Jagodowej ma już swojego wykonawcę. Będzie to firma LS COMPLEX z Lublina, która zobowiązała się, że wybuduje obie uliczki za ok. 1,5 mln zł. Konkurencję miała sporą, bo do przetargu wpłynęło w sumie 7 ofert. Oprócz spółki LS COMPLEX dokumenty złożyli ART-BRUK Monika Chołody z Miłocina (1,9 mln zł), STRABAG z Pruszkowa (1,9 mln zł), PRD Lubartów (1,8 mln zł), WOD-BUD z Kraśnika (1,8 mln zł), BIPO-BUD z Krępca (2 mln zł) i AS-PRO Grażyna Sagan z Jastkowa (1,8 mln zł). Zgodnie z dokumentacją przetargową ostateczny termin na ukończenie inwestycji upływa z końcem maja przyszłego roku. Obie uliczki zostaną wybudowane wraz z całą infrastrukturą – chodnikiem, zjazdami do posesji z kostki brukowej, kanalizacją deszczową, na czym szczególnie zależało mieszkańcom oraz oświetleniem.

Niewykluczone również, że gmina złoży wniosek o dofinansowanie budowy ulic Poziomkowej i Jagodowej w ramach naboru uzupełniającego do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Przesądzi o tym rozstrzygnięcie ogłoszonego niedawno przetargu na remont ulicy Targowej. Tymczasem w głównym naborze do FDS miasto walczy o pieniądze na modernizację ulic Skarżyńskiego i Okulickiego. w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here