Gruntowne porządki na gruntówkach

Miasto kończy wyrównywanie najbardziej zniszczonych po zimie gruntówek.


„Rozpoczyna się wielkie równanie dróg gruntowych na terenie miasta. W pierwszej kolejności będą to drogi w rejonie ulic Gospodarczej, Sympatycznej i Fiołkowej, później położone na wschód od ul. Wyszyńskiego: m.in. Wiejska, Widokowa, Barwna, Sosnowa oraz okoliczne. W następnym etapie przyjdzie kolej na sąsiedztwo ulic Drewnianej, Rejkowiza, Nadleśnej i Rumiankowej” – podawał przed kilkoma tygodniami miejski portal informacyjny Świdnik.pl, który dziś donosi, że porządkowanie gruntówek powoli dobiega końca. Prace mogły ruszyć pełną parą po tym, jak poprawiła się pogoda. Wcześniej istniały obawy, że ciężki sprzęt jeszcze bardziej je rozjeździ.

– Przeprowadzono już remonty 50 z 70 dróg. Są one profilowane i w razie potrzeby wzmacniane – mówi Przemysław Kozień, kierownik referatu infrastruktury komunalnej UM Świdnik.

Prace związane z poprawieniem stanu pozostałych ulic powinny zostać zakończone do końca kwietnia. Jednocześnie miejskie służby prowadzą również naprawy dróg asfaltowych, które najbardziej ucierpiały podczas zimy. W przypadku kilku ulic przewidziano szersze naprawy Chodzi m.in. o ulice Hallera, Czereśniową, Smorawińskiego czy Okulickiego. Przy Smorawińskiego generalny remont przejdą chodniki przy dojściu do biura Spółdzielni Mieszkaniowej i budynku Smorawińskiego 5.

Opozycja uważa, że taka mobilizacja miejskich służb do naprawy świdnickich ulic to w dużej mierze jej zasługa, bo do wielkiej akcji wyrównywania gruntówek ratusz zabrał się po tym, jak Stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa wytknęło ratuszowi, że w Świdniku wiele ulic wciąż jest gruntowych i położenie na nich asfaltu i wybudowanie chodników będzie jednym z priorytetowych punktów w programie wyborczym opozycji. (opr. w)