Gry kontrolne przed sezonem

START KRASNYSTAW – KRYSZTAŁ WERBKOWICE 1:3 (0:2)


0:1 – Reszczyński (6), 0:2 – Denkiewicz (44), 0:3 – Reszczyński (53), 1:3 – Mulawa (85 samobójcza).

START: zawodnik testowany I – Ciechan, Saj, Lenard, Jaroszek, Chariasz, Dworucha, A. Kowalski, zawodnik testowany II, Wójtowicz, Florek oraz Skrzypa, K. Kowalski, Tor, Kabasa, Matycz i zawodnik testowany III.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Kłosem Gmina Chełm, przygotowujący się do gry w IV lidze Start Krasnystaw nie dał rady Kryształowi. Prowadzony przez Jacka Ziarkowskiego, wychowanka Sparty Rejowiec Fabryczny, zespół z Werbkowic, nie dał szans podopiecznym Marka Kwietnia. Już w 6 min. na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Reszczyński. Start atakował, stwarzał sytuacje, lecz był nieskuteczny. Tuż przed przerwą Kryształ wyszedł z kontratakiem i wynik na 2:0 dla gości podwyższył Sebastian Denkiewicz. Po zmianie stron Start dążył do strzelenia kontaktowego gola, ale Kryształ szybko podwyższył na 0:3. Dopiero w końcówce napastników gospodarzy wyręczył Grzegorz Mulawa, który interweniował tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Po meczu trener Kwiecień przyznał, że zespół z Werbkowic był najmocniejszą drużyną, z jaką zespół z Krasnegostawu zmierzył się w dotychczasowych sparingach. Podkreślił też, że Startowi brakuje napastnika i kilku zawodników jest na tą pozycję testowanych. W następnym sparingu zespół z Krasnegostawu zmierzy się z Gryfem Gmina Zamość (10 lipca).

***

POM ISKRA PIOTROWICE – WŁODAWIANKA 1:0 (0:0)

1:0 – Bogusz (52).

WŁODAWIANKA: Polak – Kwiatkowski, zawodnik testowany I, Błaszczuk, Pacek, Naumiuk, zawodnik testowany II, Skrzypek, zawodnik testowany III, Misiura, Ilczuk oraz Musz, Kamiński, Paszkiewicz, Chodziutko i zawodnik testowany IV.

W sparingu dwóch IV-ligowców POM okazał się lepszy, stworzył sobie więcej okazji na gola, ale, zwłaszcza w pierwszej połowie, grał nieskutecznie lub dobrze interweniował Polak. Po meczu Mirosław Kosowski, trener Włodawianki, był jednak zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Podkreślił, że cieszy się z możliwości gry z tak silnym przeciwnikiem jak zespół z Piotrowic. Przyznał, że jego podopieczni wciąż mają problem z kondycją, muszą też popracować nad grą w defensywie.

***

OMEGA STARY ZAMOŚĆ – KŁOS GMINA CHEŁM 2:1 (2:0)

1:0 – Nizioł (15), 2:0 – Nizioł (35), 2:1 – Forlan (70).

KŁOS: Łopąg – Rutkowski, Flis, Kowalski, Siatka, Bala, Rak, Krawiec, Wójcicki, Filipczuk, Kamola.

Wyniki sparingów Kłosa Gmina Chełm przed startem IV ligi mogą niepokoić. Po porażce 1:2 ze Startem Krasnystaw podopieczni Roberta Tarnowskiego nie dali rady grającej w zamojskiej lidze okręgowej Omedze Stary Zamość. Kłos dominował, atakował, ale co z tego skoro pierwszą bramkę sam sprezentował gospodarzom. – Drugie trafienie to już skuteczny kontratak Omegi – mówi Tarnowski. Po zmianie stron Kłos miał nadal optyczną przewagę, atakował, ale grał bardzo nieskutecznie. Dopiero w 70 min. po koronkowej akcji na listę strzelców wpisał się Paweł Fornal. To było jednak za mało na dobrze broniącą się Omegę. – To kolejny mecz, w którym prezentujemy rywalom gola, musimy z tego wyciągnąć wniosku, po to są sparingi – podkreśla Tarnowski. W następnym meczu kontrolnym Kłos zmierzy się z Włodawianką Włodawa (11 lub 12 lipca).

***

UNIA BIAŁOPOLE – GRYF GMINA ZAMOŚĆ 1:3 (0:1)

Bramkę dla Unii strzelił Poterucha, dla Gryfa trafiali: D. Dębicki (2) oraz M. Markowski.

UNIA: Kozłowski – Bureć, Kociuba, K. Cor, H. Kołodziejczyk, Poterucha, Mazur, Ślusarz, Paśnik, Zdybel, zawodnik testowany I oraz zawodnik testowany II, M. Soroka, M. Cor, T. Soroka, Ostrowski, zawodnik testowany III, Domińczuk, K. Piekaruk, Sarzyński, Krasnowski, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V.

Aż pięciu zawodników w sparingu z Gryfem Gmina Zamość przetestował trener beniaminka IV ligi Tomasz Hawryluk. Niestety, Unia znów nie zagrała najlepiej i przegrała z Gryfem Gmina Zamość, z którym przyjdzie się jej zmierzyć w swojej grupie w lidze. Wyniki zespołu z Białopola mogą niepokoić. Przypomnijmy, że tydzień temu Unia niespodziewanie przegrała z Orłem Srebrzyszcze, który jest jedną ze słabszych drużyn chełmskiej okręgówki.

***

POTOK SITNO – RUCH IZBICA 2:3 (1:1)

Bramki dla Ruchu zdobyli: P. Lewandowski, Banach, A. Wlizło. Ruch grał w składzie:

Sasim – M. Wlizło, Śliwa, Hopko, Prystupa, Banach, P. Lewandowski, G. Lewandowski, Szymczuk, zawodnik testowany, Gałka, na zmianę wchodzili: Dołhan, Bożko, Kaszak, A. Wlizło, Stępniak, Babiarz, Bojarski, Fornal i Malczewski.

RUCH – POTOK 2:0 (1:0)

Bramki zdobyli: P. Lewandowski (karny) oraz Stępniak. Ruch grał w składzie: Sasim – Kaszak, Babiarz, Hopko, Wlizło, Banach, P. Lewandowski, G. Lewandowski, Szymczuk, Stępniak, Gałka oraz Dołhan, Śliwa, Jaremek, Bojarski, Kornaś, Czochrowski, zawodnik testowany, Binek.

Sparingi, i to od razu dwa, zaliczył Ruch Izbica. Podopieczni Grzegorza Rycaka oba mecze kontrolne rozegrali z Potokiem Sitno, drużyną z zamojskiej ligi okręgowej. W pierwszym po zaciętej walce wygrali 3:2, w drugim byli już drużyną dominującą i zwyciężyli pewnie 2:0. W obu spotkaniach Ruch testował jednego zawodnika.

***

OGNIWO WIERZBICA – SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE 5:2 (2:0)

Bramki dla Ogniwa zdobyli: Damian Gałecki (dwie) oraz Karol Knot, Marcin Nowaczek i powracający do gry po poważnej kontuzji Patryk Kozina 1.

OGNIWO: Zagraba – Mazurek, Kozaczuk, Pilipczuk Sobczuk, Chlebiuk, Skorupski, Nowaczek, Knot, Gałecki, Szanfisz, na zmiany wchodzili: Wronikowski, Kozina, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2.

LUDWINIAK LUDWIN – OGNIWO WIERZBICA 0:4 (0:2)

Bramki zdobyli: Karol Knot (2) oraz Jakub Chlebiuk i Mateusz Szanfisz.

OGNIWO: Zagraba – Kozaczuk, Pilipczuk, Kłos, Sobczuk, Chlebiuk, Skorupski, Nowaczek, Klimowicz, Knot, Szanfisz, na zmiany wchodzili: Stańczuk, Gałecki, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3.

Kolejne dwa udane sparingi ma za sobą Ogniwo Wierzbica, które wobec braku w chełmskiej lidze okręgowej Startu Krasnystaw i Unii Białpolole, wyrasta na jednego z faworytów do walki o IV ligę. Podopieczni Sławomira Skorupskiego najpierw pewnie pokonali Spółdzielcę Siedliszcze, potem rozbili Ludwiniaka Ludwin. W obu meczach wyróżnił się Karol Knot, który zdobył w sumie trzy bramki. Bardzo dobre zawody przeciwko Spółdzielcy rozegrał też Damian Gałecki.

***

ASPN ROZTOCZE SZCZEBRZESZYN – BRAT CUKROWNIK SIENNICA NADOLNA 3:3 (1:2)

Bramki dla Brata zdobyli: Kniażuk oraz Arnold Kister (dwie). BRAT grał w składzie: Pypa – Kniażuk, Zdunek, Arkadiusz Kister, Aleksander Urbański, Adam Urbański, Ignaciuk, Arnold Kister, Malinowski, Suduł, Nowicki, na zmianę wchodzili: Kocimski i Kamil Jopek.

***

OLEŚNIA OLEŚNIKI – SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE 0:4 (0:2)

0:1 – Stefańczuk (5), 0:2 – Dziewulski (13), 0:3 – Stefańczuk (74), 0:4 – P. Jędruszak (83).

***

VICTORIA ŻMUDŹ – GRANICA DOROHUSK 8:0 (5:0)

1:0 – Kamil Sawa (3), 2:0 – Flis (18), 3:0 – zawodnik testowany (17), 4:0 – zawodnik testowany (32), 5:0 – zawodnik testowany (45), 6:0 – Pikul (52), 7:0 – Bielecki (63), 8:0 – zawodnik testowany (78).

VICTORIA: Kruczek – zawodnik testowany, Ścibior, Brzozowski, Kazubski, Stańczykowski, Kuczyński, J. Sawa, K. Sawa, Flis, zawodnik testowany, II połowa: Kruczek – Skowronek, Stańczykowski, Ostrowski, zawodnik testowany, Pikul, Przychodzień, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kusy, Bielecki.

***

Kolejne dwa mecz kontrolne rozegrał też Orzeł. Zespół ze Srebrzyszcza najpierw wysoko przegrał z wyżej notowanym Kryształem Werbkowice 0:6, potem zremisował z Andorią Mircze 2:2. W tym sparingu gole dla Orła zdobyli: Daniel Trusiuk oraz Sławomir Tatysiak. Orzeł grał w bardzo okrojonym składzie, testując jednego zawodnika. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here