Gwiazdy Chmielaków Krasnostawskich

Kayah, Roksana Węgiel, Varius Manx, Vito Bambino, Red Lips – zaprezentują się podczas tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia.

Wiadomo już, jacy artyści wystąpią podczas 51. Chmielaków Krasnostawskich. Pierwszego dnia imprezy, czyli 19 sierpnia na scenie przy Dworku Starościńskim zaprezentuje się Vanesa Harbek, niezwykle utalentowana pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka, trębaczka i showmanka. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpiąca z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej wzbudzała zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Początek koncertu o 18.00.

Na scenie głównej w rynku, o 18.30 wystąpi zespół Red Lips, który w 2013 roku szturmem podbił stacje radiowe hitem „To co nam było”. Po nim o 20.30 zaprezentuje się Varius Manx z Kasią Stankiewicz, która wróciła do zespołu z okazji jego jubileuszu 25-lecia. Na scenie przy Dworku o 21.30 wystąpi natomiast Marek Napiórkowski Trio.

Drugiego dnia imprezy na scenie głównej o 18.30 wystąpi Mery Spolsky, a o 20.30 hit wieczoru – koncert Kayah, wybitnej wokalistki, kompozytorki, autorki wielu tekstów. Artystka jest znana z takich przebojów jak „Po co”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie śpij”, „Podatek od miłości”, „Dawaj w długą”, czy ostatniego hitu nagranego wraz z Viki Gabor – „Ramię w ramię”.

W niedzielę 21 sierpnia o 19.00 rozpocznie się koncert Roksany Węgiel, zwyciężczyni pierwszej edycji The Voice Kids oraz Eurowizji Junior 2018. Imprezę od strony muzycznej zakończy występ Vito Bambino, czyli Mateusza Dopieralskiego, artysty nieszablonowego formatu, który jako wokalista solowy w towarzystwie Darii Zawiałow oraz Dawida Podsiadło stworzył singiel Orkiestry Męskiego Grania „I Ciebie też, bardzo”. Utwór zdobył ogromną popularność oraz stał się hymnem ogólnopolskiej trasy koncertowej Męskiego Grania 2021. W tym samym roku artysta wziął udział w kampanii promocyjnej Tymbarku „Wszystko mi mówi”. W przedsięwzięciu tym uczestniczyli również Artur Rojek, Kwiat Jabłoni czy Sanah. Artyści w ramach akcji wykonują swoje wersje utworu „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, w oryginale granego przez zespół Skaldowie. (s)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here