Gwiazdy zabłysną w Świdniku

Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. Mają być gwiazdy, Wiele imprez towarzyszących i wydarzeń skierowanych do mieszkańców w każdym wieku. Najprawdopodobniej tegorocznym Dniom Świdnika będzie również towarzyszył piknik lotniczy.
W tej chwili prawie wszystko jest już jasne. Największa miejska impreza została zaplanowana na 18 i 19 czerwca. Jej organizatorem jest tradycyjnie Miejski Ośrodek Kultury. Szef MOK zapewnia, że podczas Dni Świdnika wiele będzie się działo. – Zaprosiliśmy gwiazdy z pierwszej półki, które nigdy jeszcze nie występowały w naszym mieście – mówi Adam Żurek, dyrektor MOK w Świdniku. – Liczymy na energetyczne koncerty i dobrą zabawę.
Gwiazdy razy cztery
Plenerowa zabawa tradycyjnie została zaplanowana na trawiastym lotnisku tuż obok stadionu miejskiego. Na początek scenę zarówno w sobotę jak i w niedzielę przejmą lokalne zespoły i grupy taneczne. Po nich przed publicznością będą się prezentować muzyczne gwiazdy.
Pierwszego dnia na scenie pojawi się artystka młodego pokolenia, czyli Sarsa. Swój podbój rynku muzycznego rozpoczęła od programu „The Voice of Poland”. Przez wiele tygodni niemal we wszystkich rozgłośniach radiowych rozbrzmiewał największy przebój wokalistki, czyli piosenka „Naucz mnie”. Jeszcze tego samego dnia publiczność usłyszy na scenie Strachy na Lachy. W setliście na pewno nie zabraknie największego hitu grupy, utworu „Dzień dobry, kocham cię”.
Na niedzielę organizatorzy zaprosili także dwie muzyczne gwiazdy. Jako pierwszy wystąpi Grubson, jeden z najbardziej znanych polskich raperów. Po nim scenę przejmie Afromental z wokalistami: Wojciechem „Łozo” Łozowskim i Tomaszem „Tomsonem” Lachem. Tym samym zmieni się również stylistka grania na mieszankę R&B, hip-hopu i soulu.
Atrakcje z akcentami
Przedstawiciele MOK zapewniają również, że oprócz występów gwiazd w programie jest również wiele imprez towarzyszących. Jak przystało na miasto w którym przez lata konstruowano wueski, nie obejdzie się bez parady motocykli. Wydarzenie zostało zaplanowane na sobotę.
Oczywiście Świdnik to również miasto z tradycjami lotniczymi więc i takich akcentów nie może zabraknąć. W czasie trwania święta miasta odbędą się również Spadochronowe Zawody w Celności Lądowania. Corocznie impreza przyciąga do Świdnika skoczków z całego kraju i nie tylko. Na tym jednak nie koniec. Bardzo ciekawym akcentem może okazać się również piknik lotniczy, który przygotowuje Fundacja Biało-Czerwone Iskry. Jej przedstawiciele na razie starają się o zgody na przeprowadzenie imprezy od Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Oczywiście podczas Dni Świdnika nie zabraknie również animacji i atrakcji dla najmłodszych. Dwudniowe święto miasta zakończy pokaz sztucznych ogni.(kal)